Як громадським організаціям бути ефективними у соціальних медіа? Як вдало та яскраво розповідати про себе, аби робити видимими позитивні зміни, залучати ще більше прихильників та волонтерів? Як правильно організувати свій час, аби встигнути найважливіше? Як зростати та ставати потужнішими задля творення соціальних змін?
Наша діджиталізована епоха дозволяє з’являтися тисячам різномантіних інстументів, які можуть полегшити роботу неурядових організацій. Для вас — добірка зі 100 безкоштовних або ж недорогих онлайн інструментів та ресурсів. Тож варто до них придивитися, протестувати та обрати те, що дійсно дає потрібний результат.
Соціальні медіа
Buffer дає можливість планувати публікації в різних соціальних мережах. Засоби для аналітики оцінять ваші публікації, щоб визначити найкращий можливий час для поширення контенту. Інструмент платний, однак його можна безкоштовно протестувати, щоб зрозуміти, чи підходить він вам.
Lightful розроблено благодійним сектором для благодійного сектору. Це платформа управління соціальними медіа, створена спеціально для некомерційних організацій. Вона дозволяє організаціям планувати публікації в соціальних мережах наперед та надає аналітику.
Chatfuel — це платформа, яка дозволяє користувачам без досвіду кодування створювати ботів для Facebook Messenger. Інструмент безкоштовний, якщо у вас менше 1 тис. підписників.
MobileMonkey — це платформа для створення, управління та просування бренду за допомогою ботів у Facebook Messenger.
Використання емоджі в соціальних мережах може збільшити залученість, а при використанні в темах електронних листів збільшити показник відкривання. Сервіс дозволяє легко копіювати та вставляти емоджі.
NameCheckr дозволяє легко перевірити доступність доментів та імен користувачів у різних мережах.
Periscope — це мобільний додаток, з’єднаний із Twitter, який дозволяє некомерційним організаціям легко робити прямі трансляції з різних подій.
Веб-сайти та електронна пошта
Google Analytics — це безкоштовна послуга веб-аналітики від компанії Google, яка відстежує та звітує про трафік веб-сайтів.
Знаючи основи HTML, ви можете написати код з нуля або скористатися HTML редактором, щоб легко згенерувати HTML для таблиць, зображень та форматованого тексту.
З такими інструментами як WordPress та MailChimp набагато простіше працювати, якщо користувачі розуміють основи HTML і можуть вносити прості редагування HTML-коду, створеного WordPress або MailChimp. HTML tutorial містить сотні HTML прикладів. Завдяки цьому сервісу ви можете легко освоїти основи HTML.
Internet Archive Wayback Machine
Internet Archive Wayback Machine — це онлайн-бібліотека з майже 500 мільярдів скріншотів веб-сайтів з 1996 року. Некомерційні організації можуть використовувати її для вивчення минулих версій свого веб-сайту та для моніторингу їхнього прогресу в веб-дизайні.
SnapWidget дозволяє відображати ваші фотографії з Facebook, Twitter та Instagram у форматі колажу на вашому веб-сайті чи у блозі.
Squarespace дозволяє самостійно та недорого розробити вебсайт. Ідеально підходить для невеликих некомерційних організацій з обмеженими коштами для цифрового маркетингу.
Wix — це конструктор веб-сайтів. Сайт можна створити з нуля або обрати один з 500 дизайнерських шаблонів. Ідеально підходить для невеликих некомерційних організацій з обмеженими коштами для цифрового маркетингу.
WiseStamp дозволяє створювати на основі HTML підписи для електронної пошти для вашої некомерційної організації.
Wpbeginner — це онлайн-гід для початківців щодо використання WordPress для веб-сайтів та блогів.
MailChimp — інтернет-платформа для відправки професійних електронних листів, розрахованих на масову аудиторію. Відправка пошти із списком меншим 2 тис. адрес в системі безкоштовна.
Безпека
Просто ввівши вашу IP-адресу чи домен, MX Blacklist Check дозволяє перевірити, чи не перебуває ваш сервер електронної пошти у чорному списку.
Ghostery допомагає безпечніше переглядати сайти, надаючи вам контроль над рекламою та різними технологіями з відстеження.
HTTPS Everywhere — це розширення для Firefox, Chrome та Opera, яке шифрує вашу комунікацію з багатьма веб-сайтами, що робить ваш веб-перегляд більш безпечним.
LastPass — це сервіс, який дозволяє створювати та зберігати паролі для декількох веб-сайтів, забезпечуючи безпечний і легкий вхід та управління паролями.
SiteLock — це хмарний інструмент з безпеки, який сканує ваш веб-сайт на наявність шкідливих програм та інших ризиків, і негайно видаляє їх.
Контент
Change.org — це онлайн платформа для петицій, яку використовують понад 200 мільйонів людей у 196 країнах. Цей інструмент адвокації допомагає організаціям у всьому світі просувати важливі питання та мобілізувати нових прихильників.
Issuu — це платформа для публікації видань та звітів онлайн.
Mapme — це веб-платформа для створення, поширення та вбудовування онлайн-карт. Некомерційні організації можуть використовувати сервіс для географічної візуалізації даних про організацію та кампанію.
SlideShare дозволяє ділитися презентаціями, інфографіками, документами.
SurveyGizmo — сервіс для проведення онлайн опитувань. Для багатомовних опитувань — це кращий сервіс, ніж SurveyMonkey.
Організація заходів
Eventbrite дозволяє користувачам створювати професійні сторінки для продажу квитків та реєстрації на події. Ідеально підходить для проведення заходів зі збору коштів. Сервіс можна використовувати безкоштовно для безкоштовних подій.
GoToWebinar дозволяє організаціям створювати онлайн-події, які сприяють підвищенню обізнаності та допомагають організаціям розповсюджувати свої меседжі. Сервіс платний, однак можна скористатися безкоштовним пробним періодом (7 днів) до 100 відвідувачів.
MeetUp — це сервіс, який допомагає людям зустрічатися в режимі офлайн та особисто. Для невеликих регіональних некомерційних організацій сервіс можна використовувати для проведення місцевих заходів чи регулярних зустрічей.
Для НУО
Cureo — це програмне забезпечення для групової роботи, розроблене для робочих груп, правління, комітетів, працівників та партнерів спільноти.
Giving Tuesday (Щедрий вівторок) — це міжнародний день для благодійних пожертвувань перед початком Різдвяного періоду. У 2018 році Україна вперше приєдналась до міжнародної благодійної спільноти і стала 154-ю країною, яка долучилась до Giving Tuesday.
Idealist.org — це провідна платформа у світі для волонтерських можливостей, стажування та роботи у неприбутковому секторі.
NonprofitReady — онлайн хаб із понад 400 безкоштовних онлайн-курсів з фандрайзингу, маркетингу, грантрайтингу та лідерства.
Facebook-група: Nonprofit Tech for Good
Facebook-група (англомовна) для професіоналів громадського сектору, щоб ділитися корисними ресурсами та порадами для некомерційних організацій.
Facebook-група: Третій сектор UA
Обговорення актуальних тем громадського сектору України, корисні НУО поради та можливості.
ThankView дозволяє користувачам легко створювати унікальні відеоролики “подяки” за лічені хвилини, які можна переслати електронною поштою або через месенджери.
Sign Up — це програма управління волонтерськими проєктами онлайн. Сервіс зосереджено на підписках, менеджменті, аналітиці та розсиланні нагадувань волонтерам.
TechSoup співпрацює з технологічними компаніями та організаціями, щоб пропонувати програмне забезпечення з великою знижкою для некомерційних організацій по всьому світу.
VolunteerMatch — це онлайн портал можливостей волонтерства.
WeTipp — платформа, яка допомагає громадським організаціям створювати мапу навичок та інтересів своїх членів, ефективно взаємодіяти.
Продуктивність
Calendly дозволяє користувачам вибирати “часові вікна” через електронну пошту, щоб легко планувати зустрічі через календар у Google, Outlook, Office 365 або iCloud.
Dropbox — це хмарне зберігання даних (сервіс резервного копіювання в режимі online), яке часто використовується для обміну файлами та співпраці.
Duolingo надає доступ до безкоштовних онлайн-інструментів для вивчення мов. Для тих, хто працює у некомерційному секторі на міжнародному рівні, Duolingo допоможе легко освоїти основи нової мови.
Grammarly — онлайн-сервіс для допомоги у написанні текстів англійською мовою. Сервіс підвищує якість письмового спілкування, пропонуючи рекомендації щодо правильності, чіткості, захопливості та тону повідомлення. Стартап Grammarly заснований українцями. Сервісами Grammarly щодня користуються понад 20 мільйонів людей.
Thesaurus.com — корсиний ресурс для тих, хто хоче покращити свою англійську мову. Він дозволяє швидко шукати синоніми слів, які ви використовуєте занадто часто у своїй переписці або ж у текстах.
Noisli — це генератор фонового шуму та кольорів, який може допомогти вам зосередитись під час роботи і принесе вам корисні переваги хромотерапії.
Sejda дозволяє легко редагувати PDF-документи. Функціональність включає: об’єднання PDF-файлів, видалення сторінок з PDF-файлів, перетворення PDF-файлів у документи Word тощо. В режимі онлайн PDF-файли можна редагувати безкоштовно.
Slack — це корпоративний месенджер. Він збирає в одному вікні обговорення в загальних темах (каналах), приватних групах і особистих повідомленнях; має власний хостинг, режим прев’ю зображень і дозволяє шукати серед усіх повідомлень відразу. Крім того, Slack підтримує інтеграцію з майже 100 сторонніми сервісами.
Trello — це спільний інструмент управління проєктами, який забезпечує дошками, списками та картками, що дозволяють вам організовувати та визначати пріоритетність своїх проєктів у веселий, гнучкий та корисний спосіб.
ASANA — це універсальний і безкоштовний таск-менеджер. Допомагає не загубитися у стрімкому потоці нових завдань, збирати в одному місці всі необхідні для них файли та контролювати прогрес.
TurboScan — це мобільний додаток, який дозволяє користувачам сканувати/фотографувати документи і зображення та перетворювати їх у PDF.
Zoom — це доступна хмарна платформа для відео та аудіоконференцій. Ідеально підходить для управління віддаленими працівниками та волонтерами.
7 Minute Workout — це мобільний додаток, який заохочує до щоденного тренування. Особливо корисний для тих, хто занадто довго сидить за комп’ютером.
Статистика та дослідження
Internet Live Stats відстежує в режимі реального часу статистику щодо використання Інтернету. Наприклад, кількість веб-сайтів, надісланих електронних листів, активних користувачів соціальних медіа, проданих смартфонів та планшетів тощо.
Internet World Stats — це велика колекція статистичних даних про доступ до Інтернету та його використання в усьому світі.
Statista — це портал, на якому можна шукати різні статистичні бази даних по всьому світу.
Worldometers в режимі реального часу відстежує статистику про населення світу, уряд та політику, природні ресурси, здоров’я, засоби масової інформації тощо.
Щорічний звіт, який досліджує, як неурядові організації у всьому світі використовують технологію для залучення своїх донорів та прихильників.
Графічний дизайн та фотографія
Canva — це спрощений інструмент графічного дизайну. Він використовує формат перетягування та забезпечує доступ до фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів. Його використовують як недизайнери, так і професіонали. Canva пропонує свою преміум-версію безкоштовно для зареєстрованих некомерційних організацій.
Figma — кросплатформний, векторний графічний редактор від компанії Figma. Призначений для проєктування та створення інтерфейсів, також створює інтерактивні прототипи. Працює у двох форматах: у браузері та як клієнтський додаток на десктопі користувача. Зберігає онлайн-версії файлів, з якими працював користувач.
Giphy GIF Maker дозволяє користувачам легко створювати анімовані GIF-відео та GIF слайд-шоу з підписами.
Pablo дозволяє легко створювати зображення із цитатами або статистикою для соціальних медіа.
Piktochart — це веб-інфографічний додаток, який дозволяє користувачам легко створювати інфографіку та візуальні зображення за допомогою тематичних шаблонів.
Snappa — це сервіс для швидкого створення графіки, доповнення її текстом та ефектами. Це простий у використанні інструмент графічного дизайну із вбудованою бібліотекою фотографій, ілюстрацій та значків.
Unsplash — це онлайн колекція півтора мільйона безкоштовних фотографій високої роздільної здатності, подарованих спільнотою фотографів.
Vecteezy пропонує чудовий вибір безкоштовного або недорогого векторного мистецтва, яке можна використовувати для онлайн контенту (запрошення на події, публікації в соціальних медіа, графіка в блогах тощо).
Flickr — веб-сайт для розміщення фотографій та відеоматеріалів, їх перегляду, обговорення, оцінки та архівування. Flickr популярний завдяки зручній та простій системі завантаження та пошуку фотографій. За параметром Creative Commons тут можна знайти безкоштовні фото високої роздільної здатності.
Freeimages — онлайн колекція понад 300 000 безкоштовних стокових фотографій.
Pexels — безкоштовні зображення для особистого та комерційного використання.
Pixabay — це міжнародний веб-сайт, призначений для копіювання та безкоштовного використання, для обміну фотографіями, ілюстраціями, векторною графікою та кінофільмами.
Reshot — сайт пропонує унікальні безкоштовні фотографії.
Splitshire — фотографії високої роздільної здатності, які можна вільно завантажувати та використовувати в особистих та комерційних цілях.
Pikwizard — безкоштовні фотографії для комерційного та редакційного використання.
StickPNG — спільнота творчих людей, які обмінюються прозорими PNG-зображеннями, які ви можете безкоштовно завантажити та використовувати в особистих некомерційних чи освітніх проєктах.
NounPro — найрізноманітніша колекція безкоштовних та платних іконок.
icons8 — безкоштовні іконки, фото, ілюстрації та музика для відео.
cssgradient.io — безкоштовний інструмент для створення сучасного градієнтного фону.
Редагування фотографій
Adobe Creative Cloud надає користувачам доступ до численних інструментів редагування фотографій, таких як Lightroom CC та Photoshop CC.
Layout — це офіційний додаток від Instagram для створення фото-колажів і композицій.
PicMonkey — онлайн-послуга редагування та дизайну фотографій.
MOOSE — сток, за допомогою якого можна створювати колажі онлайн.
Fotor — це платформа для редагування фотографій. Тут можна створювати колажі та дизайн.
WordSwag — це мобільний додаток, який дозволяє користувачам легко вставляти текст на зображення.
Remove.bg — онлайн-інструмент, за допомогою якого можна прибрати фон та вирізати необхідні об’єкти.
easel.ly — це простий у користуванні інфографічний інструмент, що дозволяє візуалізувати будь-яку інформацію.
relaythat.com — констурктор картинок.
Відео
Vyond.com — сервіс, який дозволяє легко створювати професійні анімаційні відео.
Wistia.com надає послуги для відеохостингу для підприємств, включаючи додавання відео в Інтернет, відстеження продуктивності та створення аудиторії.
Animoto — хмарний сервіс для створення відео, який створює відео із фотографій, відеокліпів та музики на слайд-шоу та спеціалізовані веб-презентації.
Lumen5 перетворює статті та публікації блогу у відеоконтент — ідеально підходить для соціальних медіа.
PowToon дозволяє створювати відео-анімацію для відео розповідей та презентацій.
slide.ly — для створення красивих слайдшоу.
Шрифти
Google Fonts — бібліотека понад 950 вільно розповсюджуваних шрифтів, інтерактивний каталог для їх перегляду і прикладні програмні інтерфейси для використання веб-шрифтів за допомогою CSS і на Андроїд.
Font Squirrel прочісує Інтернет у пошуках якісних та безкоштовних шрифтів. Ресурс дозволяє завантажити тисячі повністю легальних та безкоштовних шрифтів.
Identifont — це каталог типів шрифтів, основна функція — інструмент, який допомагає визначити шрифт із зразка. Він був описаний як найбільший Інтернет-каталог шрифтів. Identifont може використовуватися для пошуку шрифту, подібного до заданого.
Новини
Flipboard — це новинний агрегатор, що дає можливість зібрати всі новини і цікаві для вас теми в одному місці, де читати і ділитися статтями набагато простіше. Сервіс дозволяє підключити акаунти Facebook, Instagram, Twitter і LinkedIn.
Google Trends — це абсолютно безкоштовний інструмент, створений Google, що допомагає шукати модні теми онлайн.
Pocket, більше відомий як Read it later — застосунок для браузерів, телефонів та планшетів, який дозволяє зберегти цікаву статтю, відео чи фото в мережі інтернет, для подальшого ознайомлення в будь-який інший час. Після збереження інформації до Pocket, його зміст видно на будь-якому пристрої.
Feedly — додаток для збирання новин для різних веб-браузерів та мобільних пристроїв під управлінням iOS та Android. Він також доступний як хмарний сервіс. Він збирає стрічки новин з різних Інтернет-джерел, щоб користувач міг налаштувати та поділитися з іншими.
За матеріалами: www.nptechforgood.com, EUProstir