Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в північних областях Ігор Гурін і регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака здійснили моніторинг дотримання протиепідемічних заходів у державній установі «Новгород-Сіверська УВП № 31». Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
У відомстві зазначили, що в установі проводяться карантинні заходи: на вході наявна інформація щодо введення карантинних заходів, дезрозчин для рук і дезковрики для дезінфекції персоналу/відвідувачів. Контрольно-пропускний пункт обладнаний бактерицидною лампою. Розроблений графік погодинного дезінфекційного оброблення приміщень.
«В УВП забезпечено ізоляцію новоприбулих засуджених та осіб, узятих під варту, в окремому блоці з дотриманням протиепідемічного режиму, терміном на 14 днів. Медичними працівниками проводиться виявлення ознак захворювання серед засуджених та осіб, узятих під варту, шляхом щоденного візуального огляду, температурного скринінгу та опитування. В установі забезпечено проведення судових засідань у режимі відеоконференції», – йдеться в повідомленні.
Також з’ясували, що під час прийому передач для утримуваних осіб персонал працює у халатах, масках і рукавичках. Приміщення для прийому посилок і передач забезпечено дезінфекційними засобами. Здійснюється опромінення продуктів і предметів за допомогою бактерицидної лампи.
«Підготовлено окремі приміщення для розміщення осіб з підозрою або захворюванням на коронавірусну інфекцію COVID-19 та визначений алгоритм дій щодо переміщення хворої особи у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ та клінічний маршрут пацієнта. В медичній частині наявна рентгенологічна установка, жарознижувальні та противірусні препарати», – повідомили в Офісі Омбудсмана.
Водночас під час проведення моніторингового візиту було виявлено низку порушень щодо організації протиепідемічних заходів.
«Попри небезпеку інфікування, персонал установи та утримувані не забезпечені засобами індивідуального захисту. Через відсутність ручних розприскувачів типу «Автомакс», не повною мірою проводиться дезінфекція господарських приміщень. Частина персоналу несе службу в тому ж одязі, в якому прибуває до установи», – відзначили у пресслужбі відомства.
До приїзду моніторингової групи не було призначено позаштатних дезінфекторів. Це порушення усунуто під час моніторингового візиту шляхом покладення зазначених обов’язків на засудженого з-поміж залишених для господарського обслуговування.
«Медична частина не повною мірою готова до роботи на випадок масового надходження осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, у штаті відсутні епідеміолог та лікар-інфекціоніст, відсутні швидкі тести на грип А та В, недостатня кількість безконтактних термометрів, не забезпечено утилізацію використаних ЗІЗ», – наголосили в Офісі Омбудсмана.
Джерело: Чeline