Деснянська громада на Чернігівщини розпочала роботу над Статутом

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Деснянській громаді 21 липня 2020 року.

Кожна громада унікальна і кожна потребує комплексного підходу у пошуку дієвих інструментів взаємодії, які б «підійшли» громаді. Статут має стати документом, який визначає правила взаємодії та комунікації, тому процедури та підходи до його розробки не повинні бути «бутафорними». Члени територіальної громади повинні мати можливість впливати на процеси прийняття рішень через використання таких інструментів, як для прикладу загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціатив та ін.

На зустрічі Олександр Підгорний, керівник Ресурсного центру, представив до публічного обговорення Статут територіальної громади. Наступним кроком стане проведення круглого столу для напрацювання та обговорення пропозицій щодо Статуту громади.

На черзі – робота над тим, щоб Статут став дієвим інструментом для застосування, а не лише текстом на папері. Важливо зробити Статут документом, який сприяє розвитку громади.

Голова Деснянської громади Юрій Осташевський підкреслив, що цей документ також сприятиме процесу становлення спільноти, а не просто сукупності людей, які поживають на території громади. Люди повинні бути залученими до життя громади, чітко розуміти, як і на що можуть впливати, чим можуть допомогти і з кого спитати. Також, Статут громади стане показником авторитету та демократичності Деснянської ОТГ.

Метою проекту “Захист інтересів громад через управління конфліктами”, що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є  участь громадян в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.

01020304