Якщо на депортацію й зважаться, то до цього має відбутися ще якась низка подій. Це точно організовуватимуть не за одну мить. Крім того, куди його депортувати?
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Воля, оцінюючи ситуацію з отриманням Саакашвілі документів від АП щодо позбавлення його громадянства та відмовою в статусі біженці.
«Ніхто не знає, чи вичерпав Саакашвілі зі своїми адвокатами всі можливості, щоб оскаржити рішення. Ситуація з наданням йому притулку взагалі неоднозначна. Зокрема, в політичному сенсі грає фактор Заходу. Можливо, наші органи й вважають, що він не має права на притулок, але чи вважають так в Європі, США? Наскільки це обґрунтовано з нашого боку? Ймовірно, деякі європейські країни, навіть якщо вони не схвалюють політику Саакашвілі, можуть не зрозуміти позицію України», – зазначив Воля.
На його думку, в будь-якому разі позиція української сторони має політичний підтекст, хочемо ми того чи ні.
«Від самого початку так склалася ситуація, тепер від цього нікуди не подітися. Мабуть, владі слід декілька разів зважити, депортувати його чи ні. Ймовірно, ця «Саакашвіліада» триватиме, але вже в трохи меншому темпі», – додав експерт.
За його словами, в цій ситуації може зіграти ще один фактор.
«Тому ситуація може виглядати ще більш незрозумілою для Заходу, якщо вирішать депортувати не таку вже й політично вагому фігуру, яка не становить загрози для стабільності в Україні. Хіба можуть 100 людей під Радою загрожувати чимось вкрай серйозним? Є сумніви», – підкреслив він.
Підсумовуючи, політолог сказав, що ситуація довкола Саакашвілі поступово згасатиме.
«Тому ситуація просто може затихнути через якийсь час і почати згасати сама собою», – резюмував Володимир Воля.
Додамо, сам політик заявив, що має намір переїхати в наметове містечко, та анонсував нове віче в Києві 29 жовтня.
Володимир Воля, політичний експерт
Тим часом генпрокурор Юрій Луценко обіцяє довести, що активістів під Верховною Радою фінансують з-за кордону.