Відсьогодні чернігівські вчителі та вихователі можуть зареєструватися на безкоштовний відкритий онлайн-курс з протидії булінгу (або просто – цькування) у закладах освіти.
Навчання стартує за декілька тижнів, про що буде повідомлено окремо.
Складатиметься з 5 модулів:
- булінг (цькування) як явище, його форми та учасники;
- організація протидії та попередження булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- діагностика булінгу (цькування) в закладі освіти;
- протидія булінгу (цькуванню);
- профілактика попередження булінгу (цькування) в закладах освіти.
Наприклад, лектори розкажуть про те, як розпізнавати ситуації булінгу та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.
Пройти курс можна буде в будь-який зручний час. Усі лекції, завдання та форум будуть доступні завжди.
Після успішного завершення курсу кожен отримає відповідний сертифікат.
Зареєструватися можна ТУТ.
* * *
Булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема, із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
За даними дослідження, проведеного UNICEF у 2017 р., 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища.
Нагадаємо, що 16 січня 2019 року Президент України підписав закон, який окреслює поняття «булінг» та вводить адміністративну відповідальність за нього. Приміром, за доведені факти цькування у школах мжуть виписати штрафи від 40 грн до 3400 грн. Сума штрафу залежатиме від виду вчиненого правопорушення.
* * *
Що стосується Чернігівщини, тут маємо кілька резонансних випадків цькування у школах та поза навчальними закладами. Півтора роки тому у Чернігові підлітки побили 15-річну дівчину. Відео цієї бійки, що потрапили в мережу, обговорюють і дося. Так само тривають і судові процеси.