МІН’ЮСТ ОБРАВ КЕРІВНИКІВ ГЕНЕРАЛЬНИХ ДИРЕКТОРАТІВ

Сьогодні перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова в ході прес-конференції оголосила результати конкурсу на посади генеральних директорів двох директоратів, які були створені в рамках реформи міністерств.

«Створення директоратів – це новий підхід у організації діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, який повністю відповідає кращим зразкам державного управління країн європейської спільноти. Директорати забезпечать безперервність у розробці й реалізації політики міністерств та відомств, не залежно від політичних змін у державі. Такий підхід дасть можливість розвивати та втілювати стратегічне бачення розвитку держави на роки вперед», – наголосила Наталія Севостьянова.

За її словами, директорати будуть відповідальні за формування політик у своїх сферах. Це не рутинна робота, а поставлення завдань, які будуть імплементуватися на політичному рівні завдяки міністрам, Уряду, Парламенту.

«Перша хвиля відборів – це лише початок. Ми сподіваємося, що на посади керівників експертних груп в директоратах та на посади експертів ми отримаємо багато потужних кандидатів. Для нас важливо обирати найсильніших», – зауважила перший заступник Міністра юстиції.

Вона також зазначила, що за підтримки ЄС генеральні директорати отримали дуже серйозне фінансування і достойні заробітні плати. Тому Міністерство юстиції сподівається побачити на відборах якомога більше претендентів, які мають достатню кваліфікацію і мотивацію для роботи в директоратах.

Переможці були відібрані через оновлену конкурсну процедуру, розроблену спільно з міжнародними HR-компаніями за підтримки Європейського Союзу. Завдяки цьому до роботи в міністерстві будуть залучені найсильніші кандидати, які мають закордонну освіту та досвід роботи в бізнес-структурах та громадському секторі.

Відповідно до рішення конкурсної комісії, переможцем конкурсу та першим за рейтингом кандидатом на посаду генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції є Зайченко Юлія Іванівна, яка набрала найбільшу кількість балів – 21,7.

Переможцем конкурсу та першим за рейтингом кандидатом на посаду генерального директора Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності є Власюк Владислав Вікторович, який набрав найбільшу кількість балів – 20,6.

Обидва кандидати, на переконання членів конкурсної комісії, продемонстрували високий рівень знань та стратегічне бачення майбутньої діяльності генеральних директоратів.

«Запровадження реформи державного управління – це непростий і довготривалий процес. Він вимагає принципової зміни підходів у роботі та оновлення кадрів, відбору найкращих і найбільш вмотивованих спеціалістів. Я радий, що до нас приходять нові люди з якісною європейською освітою, з досвідом роботи в реальному секторі. Саме вони дадуть поштовх новим змінам у країні», – зазначив після закінчення конкурсного відбору Міністр юстиції Павло Петренко.

“Конкурсна процедура, над якою ми довго працювали разом з міжнародними НR-експертами, дозволяє  відібрати дійсно талановитих фахівців. Впевнений, вони – перші з сотень людей, які прийдуть в міністерства та забезпечать якісно новий рівень роботи. Тепер на державу працюватимуть люди з західною освітою та значним досвідом в бізнесі та громадському секторі”, – прокоментував результати конкурсу Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

За словами заступника Державного секретаря Кабінету міністрів Тетяни Ковтун, нині через активний період відборів проходять 10 міністерств. При цьому відзначається великий інтерес до конкурсів. Тільки через портал вакансій подало документи більше 6,5 тисяч кандидатів. І це без врахування державних службовців, які мали просто подати відповідну заяву, та громадян, які особисто подавали документи.

«За нашими оцінками, більше 10 тисяч громадян реально залучені до цього процесу. Уже відібрано 12 генеральних директорів та близько 30 експертів і Міністерство юстиції є лідером цього процесу. Але це маленька частка того, що ми очікуємо отримати. До кінця року ми плануємо оголосити більше 800 вакансій. Тому ми закликаємо усіх, хто має мотивацію, долучитися до відбору», – додала Тетяна Ковтун.

В рамках реформи міністерств у 2017 році в 10-ти міністерствах першої хвилі реформування, серед яких є Мін’юст, було створено нові структури – директорати, до яких відбувається набір працівників за новою конкурсною процедурою. У майбутньому нова структура буде запроваджена в усіх центральних органах виконавчої влади. Директорати працюватимуть над реалізацією реформ і виконанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Довідка

На зайняття посади генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції надійшла 31 заява від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі. За результатами перевірки документів на відповідність установленим законом вимогам 26 кандидатів було допущено до тестування.

На зайняття посади генерального директора Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності надійшло 84 заяви від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі. За результатами перевірки документів на відповідність установленим законом вимогам 68 кандидатів було допущено до тестування.

П.І.Б. Освіта Професійний досвід
Зайченко Юлія Іванівна ·                    аспірант Кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія»;

·                     магістр міжнародного та європейського бізнес права Університету Ліон-3 ім. Жана Мулена;

·                    магістр права Національного університету «Одеська юридична академія»

·                    офіс реформ при Міністерстві юстиції, юридичний радник;

·                    Міністерство юстиції, головний спеціаліст відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Державного секретаря Секретаріату Державного секретаря;

·                    Міністерство юстиції, завідувач сектору представництва держави у справах в рамках пілотного рішення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини;

·                    Міністерство юстиції, помічник Першого заступника Міністра;

·                    ГО “Центр міжнародного права та правосуддя”, Керівник проектів

 

Власюк Владислав Вікторович ·                    магістр права Лондонського Університету Королеви Мері

·                     магістр права Київського національного університету імені Тараса Шевченка

·                    неурядові організації  (ГО “ЛІД офіс”, ГО “Офіс професійної підтримки реформ”, Реанімаційний пакет реформ), експерт з діяльності органів правопорядку;

·                    юридична компанія “єПраво”, співзасновник, радник;

·                    адвокатське об’єднання “Тві Лойерс”, керуючий партнер;

·                    Патрульна поліція, заступник начальника Департаменту, начальник адміністративної практики;

·                    Національна поліція України, начальник Апарату забезпечення діяльності Голови НПУ;

·                    адвокат з кримінальних справ, з 2012 року;

·                    помічник юриста, юрисконсульт, з 2010 року.