Розслідування «бурштинової справи» та «справи Онищенка» завершено – повідомляє Національне антикорупційне бюро. У своєму звіті за друге півріччя минулого року НАБУ повідомляє, що всього за півроку, агентство передало до суду 32 кримінальні справи щодо збитків на десятки мільярдів гривень. Що ж відбуватиметься з ними потім, на переконання детективів та активістів громадських організацій, буде залежати від успішності створення в Україні спеціалізованого Антикорупційного суду.
У пріоритеті НАБУ – розслідування корупції на державних підприємствах, заявив очільник відомства Артем Ситник, презентуючи звіт про свою роботу за друге півріччя минулого року.
Державні підприємства були і залишаються джерелом політичної корупції у державіАртем Ситник
«Державні підприємства були і залишаються джерелом політичної корупції у державі. Лише в одній справі – 247 мільйонів (збитків державі – ред.). Можете собі уявити, яка кількість цих коштів йде на вибори, на лобіювання відповідних законопроектів, формування фракцій у парламенті і таке інше», – зауважив він.
Цифри, що назвав Ситник, стосуються справи про заволодіння коштами підприємства «Адміністрація морських портів», слідство у якій тривало ще з 2015-го. Як зазначив директор НАБУ, розслідування щодо восьми із десяти підозрюваних у цьому провадженні вже передали до суду.
За словами чиновника, також до суду скерована відома «бурштинова справа», фігурантами якої є двоє народних депутатів – Борислав Розенблат і Максим Поляков, також завершено розслідування так званої «справи Онищенка».
«Це такий останній великий шматок тієї справи, у якій фігурував голова Державної фіскальної служби (Роман Насіров – ред.) і цілий ряд інших службовців «Укргазвидобування», що були причетні (за версією слідства – ред.) до розкрадання майже 3 мільярдів гривень. На сьогоднішній день розслідування завершено, і найближчими днями справу передадуть до суду», – заявив Артем Ситник.
У понад третині переданих до суду справ розгляд не розпочато – Ситник
Як мовиться у звіті, всього за період своєї діяльності НАБУ скерувало до судів 176 проваджень, але у 46 із них судовий розгляд ще не розпочали.
Артем Ситник висловлює сподівання, що це виправиться із запуском Антикорупційного суду.