Негода просто в класі.
В Городні на Чернігівщині просто перед сильною зливою будівельники зняли покрівлю з навчального корпусу. Зняли й поїхали геть. На ранок вчителі і учні школу не впізнали. Дощ лив мов з відра, воду відкачували всі разом і виносили з класів цінні речі. Чому школа раптом зосталася без даху в дощову осінь і хто тепер буде ремонтувати класи, дивіться у сюжеті.
Фізкультура скасовується. Спортзал, в якому діти зазвичай грають у футбол, перетворився на басейн. Від самого ранку тут працюють прибиральниці.
Нічна злива, яка не припинялася до обіду, наробила в школі біди. Рятувати кабінет хімії прибігли вчителі. Технічний персонал вже не міг впоратися, а вода ще прибувала.
Із двох класів інформатики винесли 24 комп’ютери. Евакуювали кабінет музики. Парти прикрили плівкою.
На дворі дощ минув, злива стихла. В кабінеті хімії тепер можна пройтися без парасольки – це вже досягнення, хоча в класі досі накрапає.
Навчальний корпус одразу вирішили знеструмити, щоб не сталося закорочення. Уроки перенесли в класи поверхом нижче. Світла немає, тому про завершення уроків учнів сповіщають дідівським методом – коридором ходить хлопчик і дзвонить звичайним дзвіночком.
Школа потекла, бо лишилася без покрівлі. Напередодні будівельники зняли старий шифер і оголили 830 кв. м. У вихідні бригада поїхала. У ніч проти понеділка розпочалася злива.
Замінити в школі покрівлю просили давно. 6 років тому навіть підготували проект, а от грошей на ремонт дочекалися лише цього року. У відділі освіти пояснюють, хотіли б усе зробити впродовж літа, але взялися за ремонт щойно навчальний рік розпочався.
Юрій Гриценко, керівник відділу освіти Городнянської РДА: «Як тільки ми отримали кошти на рахунок, ми розпочали роботи. Роботи розпочалися 1 вересня о другій половині дня, відразу як скінчилася лінійка».
Поки в школі як у мурашнику долають наслідки негоди, на покрівлі роботи ледь просуваються. Побачили тільки двох працівників. Зв’язалися з підрядником телефоном, той запевнив, що відрядив у Городню додаткову зміну, хоча хлопці працюватимуть у борг.
Анатолій Чоботар, підрядник: «Виділяються тоді гроші, коли дощі і сльота. Літо було красиве – ні, не було грошей. Тепер мені фінансування хочуть розтягнути до грудня. Зараз вони винні мені 700 тисяч гривень, щоби я в 2-3 зміни цілодобово працював, я не можу отримати нічого за минулий місяць».
Адміністрація школи рахує збитки. Після такого ремонту покрівлі доведеться відновлювати класи і спортивний зал. Хто це компенсуватиме, вирішить прокуратура. Депутати Городнянської ради готують звернення до правоохоронців.
Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»