Закон про мову, ухвалений сьогодні Верховною Радою, підтримали усі депутати з Чернігівщини окрім депутата, обраного в 206-му окрузі, Максима Микитася.
Він не голосував. Такі результати поіменного голосування, оприлюднені на сайті Верховної Ради.
За проголосували решта п’ять депутатів-мажоритарників, – Сергій Березенко – 205 округ, Анатолій Євлахов – депутат в 207 виборчому окрузі.
Валерій Давиденко – 208 округ, Олександр Кодола – 209 та Олег Дмитренко – 210 округ. Законопроект підтримали також всі інші парламентарії з Чернігівщини – Василь Амельченко, Олег Купрієнко, Анна Романова та Валерій Дубіль.
Нагадаємо, за законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної” проголосували 278 депутатів. Проти – були фракція “Опозиційний блок” і група “Відродження”.
Документ передбачає, – зокрема, вільне володіння українською мовою для президента, депутатів, суддів та державних службовців. Вона є – обов’язковою в судах, вІйську, органах влади. Чиновників, – які на роботі не говорять державною мовою – штрафуватимуть.
Документ також регулює мову засобів масової інформації. Зокрема, на загальнонаціональних телеканалах українською має бути не менше ніж 90-то відсотків програм. Державною мовою повинні виходити не менше від половини газет, журналів та книжок.
Дошкільна, середня, вища, а також позашкільна освіта, яку фінансує держава, повністю переходить на українську. Діти з національних меншин, матимуть право на навчання рідною мовою, але тільки в початкових класах і в садочках. Для захисту – української – буде запровАджено посаду омбудс-мена.
Закон не поширюється на приватне спілкування та релігійні обряди. Нагадаю, рік тому попередній – закон про мову авторів Ківалова-Колісниченка – ухвалений за часів Януковича, – КонституцІйний суд визнав таким, що не відоповідає нормам Основного закону. На думку суддів, Верховна Рада під час голосування за документ – порушила процедури розгляду та ухвалення.