ЯКІСТЬ РОБІТ З ЯМКОВОГО РЕМОНТУ: ПІДРЯДНИК ПОПЕРЕДЖЕНИЙ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Питання якості при виконанні робіт з ямкого ремонту на автомобільних шляхах загального користування Чернігівської області сьогодні обговорювали на спільній нараді представники Служби автомобільних доріг у Чернігівській області та Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА (замовники робіт, балансоутримувачі автошляхів відповідно державного та місцевого значення) з підрядником, що виконує зазначені роботи, – ДП “Чернігівський облавтодор”. Зі сторони Служби автодоріг були присутні т.в.о. начальника Мартинов Юрій Васильович та фахівці відділу якості, технічного контролю та нових технологій; зі сторони УКБ Чернігівської облдержадміністрації – начальник Нечепа Богдан Миколайович та фахівці управління; зі сторони ДП “Чернігівський облавтодор” – начальник Кошовий Віталій Іванович та начальники філій.

 

Замовники зустрілися з представниками підрядної організації, аби обговорити випадки неякісного виконання робіт з ямкового ремонту. Зокрема, на днях увагу громадськості привернув неякісний ямковий ремонт на дорозі загального користування місцевого значення Мена – Максаки, балансоутримувачем якої є УКБ Чернігівської ОДА. Неналежно виконані роботи замовником до оплати не прийняті.

Задля недопущення подібних ситуацій начальники філій попереджені про персональну відповідальність за неякісно виконані роботи. Це може загрожувати їм звільненням. Керівництво Служби автомобільних доріг у Чернігівській області (як замовник) зазначає: роботи, виконані підрядником не на належному рівні якості, до оплати не приймаюся. До того ж, керівники філій облавтодору попереджені: роботи виконувати виключно в межах фінансових призначень з обов’язковим погодженням з інженером Служби, що контролює відповідну ділянку дороги.

Контроль за якістю ремонтів, виконуваних на українських автошляхах, посилено. Як повідомив раніше керівник Укравтодору Славомір Новак: «Контроль якості ремонтів ми забезпечуємо кількома рівнями контролю. Це контроль замовника, який здійснюється сертифікованими інженерами технічного нагляду Служби автомобільних доріг в області; дорожній контроль якості; незалежний інженерний нагляд – контроль якості за стандартами FIDIC, що передбачає залучення незалежного інженера-консультанта; громадський контроль – залучення громадських організацій до контролю за виконанням робіт».