Журналісти та активісти півночі України зміцнили свій потенціал у протидії корупції

📌Представники громадянського суспільства та медіа з Чернігівської, Сумської та Харківської областей пройшли навчання в Антикорупційній школі, яка проходила в м. Чернігові з 05 по 07 липня 2021 року.
Метою школи є підвищення професійних навичок у проведенні антикорупційних розслідувань та здійснення громадського контролю над владою.
📌Протягом трьох днів з учасниками працювали професійні тренери з організації StateWatch: Гліб Канєвський, Артем Скрипник та Олександр Лємєнов. Вони «озброїли» учасників ефективними інструментами боротьби з корупцією на місцевому рівні.
Всі дні роботи школи були насичені інтерактивними формами роботи. Учасники вчились виявляти корупцію, використовуючи електронні інструменти для корупційних розслідувань, та визначали основні джерела інформації про бюджетні витрати та управління державним майном.
Олександр Лємєнов представив учасникам систему антикорупційних органів в Україні та детально пояснив, які органи в Україні розслідують корупційні злочини і як з ними співпрацювати.
Про особливості проведення ефективного журналістського розслідування детально розповів Гліб Канєвський. Адже важливо заздалегідь знати про підводні камені та лайфхаки. Під час практичних вправ з громадського моніторингу учасники навіть моделювали корупцію в своїх містах.
Артем Скрипник навчав як формувати діджитал-стратегії просування інформаційного продукту. Якщо раніше антикорупційне розслідування завершувалось його публікацією, то сьогодні це лише половина шляху. Адже тепер від супроводу матеріалу після його оприлюднення залежить чи буде він помічений цільовою аудиторією. Надійним способом залучити аудиторію до прочитання розслідування є поширення у соціальних мережах, тому грамотне просування контенту є важливим.
Школа підготувала фахівців, які опанували нові для себе навички, необхідні для проведення незалежних антикорупційних розслідувань.
Під час Антикорупційної школи панувала дружня атмосфера. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними результатами плідної праці та новим безцінним досвідом.
 
Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.