10 пріоритетів історії успіху Чернігівщини – пресбрифінг голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко

Перший пресбрифінг голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко був присвячений пріоритетам динамічного розвитку Чернігівщини. Також очільниця розповіла про три тижні своєї роботи на новій посаді, зокрема ініційований нею аудит обласного бюджету. Йшла мова й про додаткові заклади для розміщення хворих на Covid-19, на випадок, якщо всі ліжка в лікарнях області будуть заповнені.

– Моя щира мета у досить складних умовах як для Украї­ни, так і для області, фактично для світу, все ж таки працювати на економічний розвиток регіону. І для себе я бачу десять пріоритетів. Але для початку хочу розказати, що відбулося упродовж трьох тижнів в ОДА, – зазначає Анна Коваленко. – Ми продовжуємо роботу щодо боротьби з коронавірусом. Вітаю всіх, що у нас відбулися вибори. Я змогла стрімко увійти в курс справ облдержадміністрації і її структурних підрозділів. Було проведено чисельні зустрічі з керівниками департаментів, відділів, управлінь, де вони розказували про те, як відбувалася робота в останні роки, які перспективи бачать у майбутньому. Разом підготували стратегію регіо­нального розвитку, прийняли кілька програм. Розуміємо, що прийняти програми – це не означає одразу ж мати кошти на їх реалізацію. Кошти вже буде виділяти новий склад обласної ради. Тож готуємося до конструктивного діалогу з новою облрадою. Також паралельно розпочалася інвентаризація обласного бюджету і вже кілька днів в облдерж­адміністрації, обласній раді, міській працює аудиторська служба разом з експертами державної фіскальної служби та інших органів. Перевірка триватиме кілька місяців, офіційно завершиться у березні. Ну, і ви знаєте, що днями відбулося затримання голови Чернігівської РДА. Не виключаю, що нас чекають ще затримання чиновників із підозрою у корупції. Президент України вимагає наведення порядку в області, що ми й робимо.

Далі голова ОДА Анна Коваленко озвучила 10 пріоритетів динамічного розвитку Чернігівщини, які мають стати історією успіху нашого регіону.

1 – Потрапити в ТОП-10 областей за рівнем заробітної плати: відповідальне партнерство влади і бізнесу за умов гідної оплати праці працівників; моніторинг стану виплати заробітної плати, сприяння покращенню існуючої заборгованості; зниження рівня незадекларованої праці («тіньової» зайнятості); сплата податків за місцем ведення бізнесу.

2 – Активний діалог з об’єднаннями підприємців задля створення нових робочих місць: чесні та прозорі правила взаємодії з бізнесом; пропагування соціальної відповідальності бізнесу; підтримка місцевих товаровиробників, експортерів; залучення інвестицій.

3 – Підвищення якості медичних послуг: покращення спеціалізованої медичної допомоги хворим на Covid-19; реконструкція 9 приймально-діагностичних відділень в «опорних» лікарнях області; завершення будівництва 22 амбулаторій загальної практики сімейної медицини; залучення медичних фахівців.

– Сьогодні в умовах боротьби з пандемією мова йде про покращення спеціалізованої медичної допомоги хворим на Covid-19. Наразі в 15 лікарнях області розгорнуто 1006 ліжок, з яких обладнано киснем лише 399 точок. Це насправді не так багато. МОЗ України ставить амбітні задачі, які наразі вирішує профільне управління. У найближчій перспективі нам потрібно розгорнути 2720 ліжок і забезпечити їх киснем, – відзначила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. – Окрім того ми подали до МОЗу перелік додаткових приміщень для транспортування хворих на коронавірусну інфекцію. Це – виправна колонія в Прилуках, санаторії та спортивні об’єкти. Поки вони не обладнані й до того ж, щоб розгорнути там додаткові ліжка, нам потрібні додатково й спеціалісти. Залучення медичних фахівців – найважливіший пріоритет, без кадрів усі зусилля будуть марні.

За словами керівниці облдержадміністрації, зроблено аналіз наявного медичного автотранспорту області. На сьогодні не вистачає 23 автомобілі швидкої медичної допомоги та 2 реанімобілі, 55 швидких потребують заміни, бо мають плачевний стан.

4 – Ефективна співпраця з місцевими радами усіх рівнів: постійний відкритий діалог з новообраними місцевими радами та адміністраціями; завершення адміністративно-територіальної реформи на субрегіональному рівні; спільна реалізація регіональних цільових програм та проєктів регіонального розвитку.

– Пріоритетне завдання – сформувати «портфель» інвестиційних проєктів для різних джерел фінансування та які здатні конкурувати з проєктами інших регіонів у боротьбі за державний фінансовий ресурс, а також можуть бути представленими інвесторам міжнародних фінансових організацій (Світовий банк, ЕБРР, програми ЄС), – зауважила голова Чернігівської ОДА.

На розгляді 149 проєктів ДФРР на 2021 рік.

5 – Безкомпромісна боротьба з корупцією: контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, державного, комунального майна; відкритість та прозорість у роботі ОДА, її структурних підрозділів, РДА; пілотний проєкт з інвентаризації та ефективного використання земельних ресурсів у громадах.

– Пілотний проєкт розробляємо спільно з силовиками, держгеокадастром, Міністерством економіки. Визначили дві громади, де працюватиме робоча група. Ці заходи спрямовані для збільшення і наповнення місцевих бюджетів та обласного, – наголосила Анна Коваленко.

6 – Ефективне використання туристичного потенціалу: популяризація Чернігівщини як історико-культурного центру України; впровадження єдиного електронного туристичного квитка в області; підтримка історико-архітектурних пам’яток; підготовка до відзначення ювілею 1000-ліття Чернігівського князівства.

7 – Недопущення екологічної кризи: боротьба з незаконними рубками лісів; проєкт «Вода Чернігівщини»; ліквідація загрози забруднення довкілля непридатними до використання пестицидами; організація управління твердими побутовими відходами.

8 – Лідерство Чернігівщини в реалізації програми Президента «Велике будівництво».

Наразі область має такі результати: будівництво та реконструкція 5 шкіл (готовність 94%), 5 дитячих садків (готовність 99%), 5 стадіонів (готовність 94%), 9 приймальних відділень лікарень (готовність – 50%), доріг та мостів – 64 об’єкти.

9 – Забезпечення всієї території області якісним зв’язком та інтернетом.

– Плануємо підписати меморандум з операторами мобільного зв’язку в частині розбудови базових станцій на території області. Координація діяльності органів місцевих адміністрацій при виділенні земельних ділянок для підготовки містобудівної документації. Забезпечення об’єктів соціальної інфраструктури доступом до швидкісного інтернету. В умовах, коли частина учнів навчається вдома, для нас важливе забезпечення, – відзначила Анна Коваленко.

10 – Посилення телесигналу у прикордонних північних районах області: розбудова і введення у дію цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 для забезпечення доступу жителів до вітчизняного телесигналу; розгортання системи блокування антиукраїнського теле– і радіомовлення держави-агресора; збереження аналогового телесигналу вітчизняних мовників.

У результаті 140 тисяч жителів прикордонних територій отримають доступ до українського інформаційного продукту.

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»