РПЛ та НФ не мають жодного офіційного місцевого осередку.

РПЛ та НФ не мають жодного офіційного місцевого осередку.

Радикальна партія Олега Ляшка та «Народний Фронт» не мають жодної місцевої організації партії із статусом юридичної особи. Закон “Про політичні партії в Україні” дозволяє існування осередків партій без статусу юридичних осіб, однак це не сприяє належній роботі регіональних структур, свідчить про  централізований характер управління та може бути спробою тінізації партійного життя.

По-перше, місцеві організації партій без статусу юридичних осіб не здатні здійснювати повноцінну господарську та фінансову діяльність. Зокрема, через відсутність відкритих рахунків у банках.

По-друге, це дозволяє політичним партіям в ручному режимі висувати кандидатів на місцевих виборах. Відповідно до законодавства кандидатів на місцевих виборах висувають місцеві організації партій. Однак, за відсутності у них статусу юридичних осіб, вони не можуть реально сформувати та затвердити список із кандидатів.

По-третє, партії у такий спосіб уникають звітування перед НАЗК. Закон зобов’язує партії звітувати перед НАЗК не лише про власну діяльність, але й про діяльність їх місцевих організацій. Однак лише за умови, що вони мають статус юридичних осіб. В іншому випадку звітування не відбувається.

«РПЛ та НФ формально мають осередки, однак де-факто вони є штучними утвореннями, які не здатні вести повноцінну діяльність ні у виборчий, ані у міжвиборчий періоди. Із понад 700 осередків РПЛ та 600 осередків НФ жоден не має статусу юридичної особи. Це призводить до того, що тисячі людей із регіональних структур партій змушені або працювати в тіні, або не проводити активної діяльності. Адже важко уявити, щоб центральна бухгалтерія партії оплачувала кожну гривню витрат місцевих організацій. І якщо звіти інших партій нараховують сотні сторінок інформації про їхні місцеві організації, то вказані політичні сили обмежуються лише одним документом», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.  

Щодо інших парламентських партій, то вони мають таку кількість місцевих організацій зі статусом юросіб: ВО «Батьківщина» – 655, «Опозиційний блок» – 76, «Самопоміч» – 74, БПП «Солідарність» – 29.

Дані зі звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Інформація в рамках проекту “Дослівно”.

Джерело: сайт Комітету виборців України