30-років позбавлення волі присудили військовополоненому з Чернігівщини у самопроголошеній «ДНР»

30 років позбавлення волі 21- річному Володимиру Воскобойнику, родом з села Солонівка Городнянського району винесло утворення, яке самопроголошена «днр» називає «верховним судом». Бійця 30-ї окремої механізованої бригади засудили, цитуємо, за «насильницьке захоплення влади”, «незаконний перетин кордону днр» і «незаконне зберігання зброї». Наталія, сестра військовополоненого, про рішення суду дізналася з соцмереж.

 «Коли я дізналася, що йому дали 30 років я була у шоці» – розповідає сестра полоненого Наталія Воскобойник.

Так коментує вирок для 21-річного полоненого Володимира Воскобойника його рідна сестра Наталія.

«Те що він там навчав когось, влаштовував диверсійні теракти, захоплював владу їх і ще й купівля зброї. Я навіть не знаю як пояснити. Йому на той час взагалі було 19 років. Він був звичайний солдат, який пішов по контракту служити добровільно».

За словами Наталії Воскобойник суд відбувся у серпні місяці. До вчорашнього вечора родина не знала, який вирок винесло утворення, яке в самоназваній днр називають верховним судом. З 24 травня 2018 року, як Володимир зник, сестра з ним не спілкувалася. 6 разів намагалася передати йому листи. Не вдалося.

«Взагалі переписка і дзвінки заборонені. Тому за цей час з травня минулого року скільки він там знаходиться жодних контактів не було. Єдине коли пройшло 3 тижні як його затримали вже самі терористи дзвонили і давали йому поговорити з мамою. Це буквально хвилина була».

В армію Володимир Воскобойник пішов добровольцем. Служив у 30-й механізованій бригаді. У ніч з 23 на 24 травня 2018 року чоловік зник. За чотири дні стало відомо, що він потрапив у полон самопроголошеної «днр». За 4 дні 28 травня в соцмережах з’явилося відео з допитом солдата, яке поширили бойовики.

Михайло Жирохов, військовий експерт:

«Так зване правосуддя «днр» воно говорить про те, що саме він брав участь в обстрілах житлових масивів міста Докучаєвськ. Будучи командиром або навідником БМП-1К. Могли виписати і 40, і 50 років, але це нічого не говорить про злочини які він вчинив. Він не вчинив жодних злочинів. Він просто був на службі у війську. Все. Це єдиний його злочин під час так званої «днр».

Сестра військовополоненого Наталія Воскобойник каже, сподівається брат повернеться додому після обміну полоненими. Чи є Володимир у списках на обмін, сестра не знає. Останній обмін полоненими був 27 грудня 2017 року.

«Те що людину засвітили у ЗМІ і в тому числі у російських ЗМІ це великий плюс. Тому що єдина проблема списків на обмін, це включення людини. І щоб українська сторона знала, що ця людина є у полоні. Це плюс для того, що він живий і знаходиться в руках окупаційної влади і шанси що він буде у наступному обміні будуть дуже великі. В наших списках є достатньо інформації, що він саме у місті Донецьку, але донедавна та сторона його не підтверджувала. Єдине в липні, у центрі СБУ, яке займається полоненими, що його підтвердили на Мінських переговорах», – каже Михайло Жирохов.

Павло Лисянський, представник омбудсмена у Донецькій і Луганській областях:

«Я тільки можу прокоментувати, що це громадянин України, що він незаконно засуджений, тобто його права порушуються. Все».

Валерія Лутковська, представниця України з гуманітарних питань у тристоронній контактній групі телефоном сказала, що не даватиме коментарів, щоб не зашкодити військовополоненому.

30rokivpozbavlenniavoliprysudylyviiskovopolonenomuzchernihivshchynyusamoproholosheniidnr