TI Україна закликає підтримати петицію про створення антикорупційного суду

Представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в Україні наполягає на створенні Вищого антикорупційного суду та закликає українців підписати відповідну петицію на сайті …

 Представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в Україні наполягає на створенні Вищого антикорупційного суду та закликає українців підписати відповідну петицію на сайті Верховної Ради.

ТІ Україна зареєструвала на сайті Верховної Ради петицію про  створення Вищого антикорупційного суду та закликає українців підписувати її за посиланням.

Ефективно функціонуюча незалежна судова система є обов’язковим елементом будь-якої демократичної країни, де діє верховенство права. На жаль, українське судочинство дозволяє корупціонерам уникати притягнення до відповідальності, цим самим викликаючи відчуття безкарності та недовіри в українців.  Саме тому існує критична потреба у створенні спеціалізованої незалежної судової інституції, яка б здійснювала розгляд справ, підслідних Національному антикорупційному бюро України.

Глобальна мережа Transparency International вже публічно закликала українську владу розпочати процес створення спеціалізованого суду і цим самим виконати частину юридичних зобов’язань та домовленостей України з ЄС та Міжнародним валютним фондом. Як відзначив голова правління ТІ Хосе Угас: «Люди не вірять, що судова система притягне високопосадовців до відповідальності, оскільки суди в минулому вже цього уникали. Саме тому Україна повинна запровадити незалежний антикорупційний суд».

Наразі в українському суспільстві ведеться дискусія стосовно того, як саме повинен працювати Вищий антикорупційний суд та яким чином повинен відбуватися відбір суддів до нього. Але для того, аби нова інстанція була незалежною та ефективною, необхідно дотриматися наступних ключових елементів: відкритий добір кандидатів на суддівські посади має здійснюватися участі міжнародних партнерів; за таким же принципом має відбутися відбір суддів до незалежної апеляційної палати у Вищому антикорупційному суді; суддям повинні бути забезпечені високий розмір заробітньої плати та заходи безпеки для них та членів їх родин; суд матиме виняткову юрисдикцію стосовно справ, які розслідуються НАБУ та представляє САП.

Закликаємо громадян голосувати за петицію, а Верховну Раду України – за створення Вищого антикорупційного суду, існування якого передбачено в Законі України «Про судоустрій та статус суддів»!