Замахи на високопосадовців: Матіос відзвітувався гучними заявами

Про звіт військової прокуратури

Правоохоронці близькі до розкриття низки резонансних убивств, окрім підриву журналіста Павла Шеремета. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Подробиці розслідувань інших злочинів, які сколихнули країну, не розголошують. Відмовчуються і щодо вбивства Аміни Окуєвої. Проте розповідають про інші перемоги.

Першого заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна хотіли вбити російські спецслужби. Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповідає, перед підривом у Києві розвідника Максима Шаповала, замах мав бути і на Аброськіна. Його врятувало відрядження.

Всього каже, спецслужби РФ планували здійснити замахи на 1,6 тисячі українських правоохоронців і вище керівництво держави. Також у слідства є нові дані щодо вибухів боєприпасів на військових складах у Калинівці.

«Нами встановлено місця можливого пересування осіб, які без будь-яких перешкод потрапили на територію складу, знято сліди взуття для можливої ідентифікації», – заявив Анатолій Матіос.

Окрім цього, головний військовий прокурор України додав ще один факт – у слідства є фотодокази пересування лосів та випасу худоби на території інших складів, де зберігаються артилерійські снаряди і ракетне озброєння. Анатолій Матіос розкритикував і військовослужбовців аеродрому «Шкільний»в Одесі. Мовляв, військові мали право стріляти на ураження, але не зробили нічого, аби зупинити зловмисників. А ось про резонансні справи – інформації обмаль.

Уникають теми розслідування резонансних злочинів у своїх звітах і у СБУ. Обмежились лише одним – затримали підозрюваного у підриві авто працівника Служби безпеки Олександра Хараберюша. Про інші кричущі випадки – тиша. Все, що відомо: у більшості злочинів фігурує одна з версій – російський слід. Розголошувати інформацію на стадії розслідування і не потрібно, стверджує колишній керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. А нинішню хвилю звітів по незакритих справах називає піаром.

«Звіт правоохоронців повинен бути за результатами вироку суду, що вступив у законну силу. Все інше, то повсякденна робота», – зазначив Василь Вовк.

Основна мета Кремля – дестабілізувати ситуацію в Україні, як терактами, так і у інформаційному полі, каже професор політології Олексій Гарань. На його думку, справа не в тому, звітувати чи не звітувати, адже запит громадськості ігнорувати не потрібно. Головне, щоб сказане було дійсністю, а реформа силових та правоохоронних структур була не лише косметичною.

Водночас громадськість вимагає розслідувань резонансних замахів та вбивств військовослужбовців, політиків та наближених до них.

Джерело: 24 канал