Антикорупційні інструменти.

Системи які надає держава:

Система закупівель ProZorro – державний портал закупівель. В деталях до кожного звіту про закупівлю можна завантажити скановану копію підписаного договору. Має кнопку переходу в систему DOZORRO для подання відгуку/скарги. Посилання відкриває договори, які уклала Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508

Система подання відгуку/скарги Dozorro – відображає базові дані про закупівлі з системи ProZorro і надає можливість подання відгуку/скарги на закупівлю або звіт, який будо розглянуто і проаналізовано компетентними людьми. Посилання відкриває договори, які уклала Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508

Реєстр платежів казначейства Єdata – дає можливість переглядати абсолютно всі платежі, які здійснюють державні установи через державне казначейство. Посилання відкриває сторінку де потрібно обрати період та просто натиснути кнопку “ПОШУК”. Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508, як платник підставляється автоматично.

Реєстр установ і організацій Міністерства Юстиції – єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Сторонні рішення, які повністю або частково базуються на згаданих вище системах:

Антикорупціний монітор – аналітична система яка бере дані кількох БД одночасно, відображає в наглядній і зручній формі, має функції аналітики і автоматичного визначення ймовірності курупційної складової. Посилання відкриває одразу пошук по платнику Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508. Суми укладених договорів, на відміну від порталу ProZorro, не очікувані, а реально взяті з договорів. Існує кнопка “Подробиці” для прямого переходу на звіт про укладену угоду на портал ProZorro

Аналітична система 007 – система яка базується на згаданих даних реєстру Spending та є його альтернативою. Відображає дані в дещо іншому вигляді, надає можливість сортування колонок, підтягує додаткові дані з реєстру організацій. Після відкриття посилання платник Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508, вже обрано і потрібно тільки натиснути кнопку “Знайти”. Станом на літо 2017 помічалось що функціонує не стабільно, може не видавати останні платежі, відсутні організації. Тому рекомендується викорисовувати державну систему Spending, згадану вище.

Zакупівлі – проект, по функціоналу схожий до вже згаданих двох вище. Має деякі свої цікавинки. Згаданий перш за все для різноманіття. По деяким платникам може відображувати дані за періоди до введення в роботу систем ProZorro та Єdata.

Clarity Project – Одна з реалізацій агрегатора тендерів і опублікованих договорів на ProZorro. Посилання відкриває одразу розпорядника – приклад –  Гатненська сільська рада, код ЄДРПОУ 04358508. Цікавинкою проекту є те, що дані відображаються згрупованими по різним критеріям: отримувач, статті витрат і т.д. Є відображення зв’язків між контрагентами.

Доступ до правди – уніфікована платформа для надсилання електронних запитів розпорядникам інформації відповідно до Закону “Про доступ до публічної інформації”.

Єдина система місцевих петицій – Єдину систему місцевих петицій створено в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.
Щоб приєднатись до системи, намір має бути ініційовано місцевими органами влади.

.