Б’ють людей і змушують працювати в психоневрологічному інтернаті на Чернігівщині (відео)

Кричущі факти порушень прав людини, які схожі на катування. Правозахисники відвідали Червоненський психоневрологічний інтернат на Чернігівщині. Те, що побачили монітори, шокує. Підопічним вдень забороняли користуватися ліжком, тому люди лежали просто на підлозі. Більше про виявленні порушення, дивіться у сюжеті.

Б’ють людей і змушують працювати.

На жахливі речі, що нібито кояться в психоневрологічному інтернаті на Чернігівщині, поскаржилися в офіс омбудсмена. Працівники національного превентивного механізму навідались до цього закладу негайно. Адже його утриманцям самим за себе постояти складно.

«Наразі в установі проживають 253 чоловіки з розладами психіки, з яких лише 35 дієздатних, а 20 – обмежених дієздатних. Опікуном майже 180 підопічних рішенням суду призначено директора інтернату».

Фактів побиття чи насильства в інтернаті не виявили, переконують правозахисники. Навіть зауважили, що умови там досить непогані. Люди проживають у кімнатах з необхідними меблями, на території закладу багато дерев та лавки з альтанками. Але про належне ставлення до підопічних дійсно говорити зарано.

Перша проблема – це гроші з пенсії чи соцдопомоги?

Олена Темченко, представник Департаменту національного превентивного механізму: «Їх взагалі не використовують на їх потреби, будемо так казати. Вони зберігаються на картках і не використовуються. Тільки за деякими винятками, якщо там лікування потрібно, а так вони просто накопичуються на рахунках».

Люди навіть не можуть придбати собі елементарні речі для особистих потреб. Але що моніторів приголомшило, утриманцям інтернату ліжками забороняють користуватися.

Олена Темченко, представник Департаменту національного превентивного механізму: «Навіть персоналом було це підтверджено: їм фактично забороняють. Ліжка були дуже гарно застелені, чистенько прибрано, але люди не мають змоги вдень лежати, окрім лежачого корпусу».

Тож люди змушені лише сидіти на стільцях, або навіть лежати на підлозі. Серед кричущих порушень і те, що мешканців інтернату не догодовують. Якщо в супі персоналу з’являється м’ясо, то у стравах утриманців воно рідкісний гість. І такий порядок речей жахлива норма для багатьох закритих установ.

Катерина Чумак, правозахисниця: «Що стосується взагалі всієї системи психоневрологічних інтернатів, то вона надзвичайно застаріла, вона не гуманна і вона потребує докорінного реформування».

Звіт за результатами візиту представників омбудсмена направлять керівництву Чернігівської облдержадміністрації. Але, коли утриманцям інтернату чекати кращого життя, сказати складно.

Сюжет: Магнолия-ТВ