Чиновників в Україні має бути покарано за неправдиву інформацію в електронних деклараціях

Належне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції – це та сфера, до якої в Україні прикута пильна увага Європи, заявила глава Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі.

Ткешелашвілі: Той рівень прозорості, який надає електронне декларування, дуже важливий
Ткешелашвілі: Той рівень прозорості, який надає електронне декларування, дуже важливий
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повинно, нарешті, взятися за перевірку електронних декларацій держчиновників, а українська влада – навчитися співіснувати з незалежними антикорупційними інститутами, заявила в інтерв’ю “Німецькій хвилі” глава Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), екс-міністр закордонних справ Грузії Ека Ткешелашвілі.

“Належне функціонування НАЗК – це та сфера, до якої прикута пильна увага ЄС. Відтоді, як в Україні була запущена система електронного декларування доходів державних чиновників, ми бачили мало прогресу в діяльності НАЗК”, – сказала Ткешелашвілі.

За її словами, той рівень прозорості, який надає електронне декларування, дуже важливий.

“Але ми зараз на тому етапі, коли треба продемонструвати користь цієї системи, яким чином ці дані можуть бути використані для того, щоб встановити джерела прибутків чиновників і визначити, як вони можуть бути покарані за неправдиву інформацію в е-декларації”, – додала вона.

Відповідаючи на запитання, чи не турбує ЄС те, що останнім часом українська влада намагається взяти під політичний контроль Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Ткешелашвілі відповіла: “Відбувається процес, у ході якого новостворені інституції та влада вчаться співіснувати”.

“Для правоохоронних органів необхідний час, щоб усвідомити суть діяльності НАБУ і САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. – “ГОРДОН”) та їхню незалежність. А політичні гравці мають зрозуміти, що це не просто якісь декларативні органи, а що вони дієво боротимуться з корупційною безкарністю в країні. Звичайно, не можна говорити, що в цьому процесі не криється жодних небезпек, а незалежність новостворених антикорупційних органів – гарантована і застрахована. Проте треба пройти цей період, щоб усі зрозуміли, що зміни в країні незворотні і назад дороги немає”, – додала Ткешелашвілі.

1 червня в Україні стартувала Антикорупційна ініціатива ЄС. Комісар Євросоюзу з питань політики сусідства та розширення Йоганнес Ган розраховує на посилення антикорупційних органів в Україні після початку дії ініціативи.