Депутати проголосували за обласний бюджет 2018 року

Одинадцята сесія обласної ради сьомого скликання співпала зі святом – Днем місцевого самоврядування. Не зважаючи на свято, депутати провели плідну роботу: на розгляд було подано більше сотні питань серед яких бюджет 2018 року. Через таку велику кількість рішень, які треба прийняти, депутати одноголосно домовились працювати без перерви. Про результати цієї сесії розкажуть наші журналісти.

Традиційно біля обласної ради передсесійний мітинг. На пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання депутати йшли людським коридором, у який з плакатами вишикувались власники паїв та фермери Чернігівщини. Вони зібрались на мирний протест і вимагали від депутатів підтримати рішення щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Нещодавно у Києві Комітет з питань аграрної політики підтримав законопроект щодо продовження мораторію ще на рік, скоро це питання будуть розглядати у Верховній Раді.
Тим часом у сесійній залі почали реєстрацію. 45 присутніх – кворум є.
Члени президії вирішили розпочати роботу на позитивній ноті. Перед тим як перейти до розгляду порядку денного з нагоди Дня самоврядування кращих представників місцевого самоврядування Чернігівщини відзначили грамотами обласної ради та облдержадміністрації.

І одразу ж депутати перейшли до розгляду бюджетних питань. На цій сесії одним із найважливіших рішень, яке мали прийняти депутати, був обласний бюджет на 2018 рік. За словами начальника департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, цей проект бюджету набагато кращий за минулорічний. Проте є свої недоліки. Доходи стали значно більші, та в обласній скарбниці все одно прогнозується нестача коштів у розмірі 49 мільйонів гривень.

Депутати одноголосно підтримали запропонований проект бюджету на наступний рік. У ньому поки закладено не підвищену мінімальну заробітну – 3723 гривні. Це тому, що проект обласного бюджету розроблений раніше ніж державний. Як тільки у Верховній Раді приймуть новий державний бюджет до проекту обласного буде внесено правки.

Загалом на сесії розглядали понад сотню питань, а тому депутати вирішили працювати без перерви. Таким чином було підтримано рішення про звернення обласної ради до Кабміну щодо прийняття в новій редакції Стратегії реформування лісового господарства на період до 2020 року. Одноголосно підтримали і звернення про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Серед такої великої кількості питань вагому частину містили кадрові питання. Також на цій сесії одноголосно депутати підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» заступнику голови обласної ради Валентину Мельничуку, голові Чернігівського земляцтва Віктору Ткаченку та головному редактору тижневика «Гарт» Дмитру Іванову.