ДОГОВІР ОРЕНДИ КВАРТИРИ: ПОРАДИ ДЛЯ ОРЕНДАРЯ

Договір оренди житла – один з найпопулярніших серед населення. Кожен з нас хоча б одного разу укладав чи укладатиме такий договір. Кожна із сторін цього договору має на меті захистити свої права та інтереси. Дізнайтесь, на які умови слід звернути увагу орендарю при укладенні такого договору, прочитавши поради BARRISTERS PRIME GROUP…

1. ПОРАДА №1
ПЕРЕВІРТЕ ОРЕНДОДАВЦЯ ТА ЙОГО ПОВНОВАЖЕННЯ
Це одна з найважливіших порад. Оскільки саме від неї залежить чинність самого договору оренди. Переконайтесь, що перед Вами справді власник квартири. Дуже часто під видом власників працюють маклери, різноманітні родичі власника чи довірені особи.
Однак, підписання такими особами договору оренди без належних документів є протиправним. Власник повинен надати таким особам відповідні повноваження, які можуть бути оформлені або у вигляді спеціальної довіреності, або ж на підставі відповідного договору доручення чи договору на представництво.
Крім цього, перевіряйте особу Орендодавця. Чи дійсно він має відповідні документи про право власності на квартиру. Самостійно це зробити буде досить важко. Тому варто скористатись допомогою юриста або спеціалізованих агенцій з нерухомості, які проводять юридичну перевірку Орендодавця та відповідної квартири.

Згадайте новину: Геннадій Зубко: Готуємо закон, який визначить правила у сфері орендного житла

2. ПОРАДА №2
УВАЖНО ПІДПИСУЙТЕ АКТ ПРИЙМАННЯ-ПЕРЕДАЧІ
Ще один важливий момент – це факт передачі квартири в користування в належному стані.
На практиці часто зустрічаються випадки, коли Орендодавець через деякий час оренди починає висувати претензії орендарю з приводу псування чи пошкодження майна в орендованій квартирі, або ж пропажі певних речей інтер’єру, техніки і іншого майна.
Для того, аби унеможливити необґрунтовані претензії – вимагайте підписання на початку укладення договору відповідного акту приймання-передачі, в якому було б описано, яке саме майно передається разом з приміщенням (зазначте меблі, техніку, інші цінні речі).
Обов’язково зазначте їх стан. В ідеалі зробіть фото чи відео фіксацію стану квартири. При сучасних можливостях техніки, це можна зробити навіть на елементарний телефон.

3. ПОРАДА №3
ОБГОВОРІТЬ УМОВИ ПЕРЕГЛЯДУ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ
Дуже часто Орендодавці маніпулюють Орендарями саме цим пунктом. Через 1-2 місяці після початку оренди Орендодавець може вимагати підняття орендної плати.
Зверніть увагу як у договорі оренди прописані умови перегляду розміру орендної плати. Коли Орендодавець вправі ініціювати її підняття, за яких умов.
Передбачте в договорі умову, яка захищала б Вас від багаторазових та необґрунтованих підвищень орендної плати. Проконсультуйтесь з юристом з цього приводу.

4. ПОРАДА №4
ПЕРЕДБАЧТЕ В ДОГОВОРІ ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО НА ПРОДОВЖЕННЯ ДОГОВОРУ
Дуже часто орендар не знає наскільки довго йому потрібна оренда конкретної квартири. Зверніть увагу на термін оренди. Якщо термін є надто коротким – передбачте умову про наявність у Вас переважного права перед іншими орендарями на продовження оренди на новий строк.

5. ПОРАДА №5
ДОМОВТЕСЬ З ВЛАСНИКОМ ЩОДО ПОРЯДКУ ОПЛАТИ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Орендна плата – це платіж за користування житлом. Однак, під час користування квартирою, Ви користуєтесь і комунальними послугами. Передбачте в договорі чітке розмежування орендної плати та комунальних послуг. Обумовте з власником можливі варіанти їх оплати.
Можливо Вам зручніше оплачувати ці послуги напряму комунальним службам чи інтернет-провайдеру. Адже тоді Ви не залежатиме від того чи вчасно власник оплатив ці послуги чи «забув» за Вас. В першу чергу від цього страждатимете саме Ви.
Щоб передбачити усі можливі ризики та отримати житло в оренду за вигідними для Вас умовами, рекомендуємо укладати такі договори за участю юриста чи фахівця у сфері нерухомості. Адже люди, які працюють з такими договорами набагато краще знають усі пастки та ризики, що виникають при оренді житла.
Бажаємо Вам не потрапляти у неприємні ситуації і підходити виважено до укладення договору оренди квартири. Так Ви зекономите свої кошти та збережете хороше самопочуття.
Для консультації з цього питання Ви можете звернутись до адвокатів BARRISTERS PRIME GROUP, які радо допоможуть Вам зробити вдалий вибір житла.
Вдалої Вам оренди і лояльних орендодавців

BARRISTERS PRIME GROUP