ЄС та Україна підписали угоду на 55,5 млн євро для сприяння реформуванню системи управління державними фінансами

12 грудня 2018 року Перший віце-прем’єр-міністр України та Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер підписали фінансову угоду щодо запуску нової програми підтримки ЄС для зміцнення системи управління державними фінансами в Україні.

Нова програма EU4PFM спрямована на надання державним органам України допомоги щодо:

  • покращення процесу формування бюджету та обліку в державному секторі, а також контролю та аудиту державних коштів
  • підвищення ефективності управління державними видатками
  • покращення управління податками та митними зборами шляхом впровадження сучасної й прозорої системи оподаткування доходів.

Допомога буде комплексною – від рекомендацій експертів і проведення тренінгів щодо секторальних реформ і розширення організаційного та інституційного потенціалу галузевих міністерств та служб до впровадження автоматизованих рішень в обраних пріоритетних сферах. Програма спрямована на підтримку Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі й інших міністерств, податкової та митної служб, Казначейської служби, Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Програма буде масштабно реалізовуватися партнерами ЄС: Групою Світового банку, Міжнародним валютним фондом, Центральною агенцією Литовської Республіки з управління проектами та Агенцією Швеції з питань розвитку міжнародної співпраці. Загальний пакет допомоги складає 55,5 млн євро. Частка ЄС становить 50 млн євро, частка Швеції та Литви 5 млн євро і 0,5 млн євро, відповідно.

Сильна система управління державними фінансами важлива для ефективного управління коштами платників податків, продуктивного і послідовного управління бюджетними ресурсами, прозорої торгівлі та підтримки ділового клімату і, зрештою, підвищення якості надання державних послуг. Впроваджуючи нову програму, ЄС ставить собі за мету сприяти розвитку сучасної системи управління державними фінансами в Україні, яка відповідатиме фундаментальним принципам підзвітності у державному секторі, прозорості, економії, продуктивності та можливості надання високоякісних державних послуг. Нова програма підтримки сприятиме реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами та допоможе Україні у виконанні зобов’язань згідно з Угодою про асоціацію між ЄС та Україною.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь за адресою delegation-ukraine@eeas.europa.eu