Євросоюз підтвердив закриття прикордонних проектів з Україною

Європейський Союз офіційно підтвердив, що припиняє фінансування проектів із розвитку більш ніж 10 контрольно-пропускних пунктів (КПП) на західному кордоні України.

Як інформує «Слово і Діло», про це йдеться в офіційному роз’ясненні Єврокомісії, передає «Європейська правда». Також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників у структурах ЄС.

Модернізація КПП: Мінгареллі розповів про труднощі проектуМінгареллі визнав, що в реалізації проекту ЄС, що передбачає модернізацію 6 прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною, є труднощі.

Прес-секретар ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати €29,2 млн.

«Йдеться про шість проектів з європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та шляхи сполучення держав-членів ЄС, ми дійшли висновку, що проекти не могли бути завершені вчасно», – зазначила вона.

За словами Косьянчич, ці шість проектів уже в процесі закриття, виділені на них і не витрачені гроші мають бути повернуті на рахунки Єврокомісії.

Однак прес-секретар ЄС уточнила, що Євросоюз і надалі готовий підтримувати реформи в Україні.

Джерело видання в Брюсселі пояснило, що попри заяви представників української ДФС, рішення Євросоюзу є остаточним.

«Рішення про закриття цих проектів остаточне, воно було ретельно зважене й ґрунтується на належній оцінці», – пояснив чиновник. Також співрозмовник зазначив, що за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект – близько €10 млн. Велика частина цих коштів залишилася невикористаною.

За попередніми даними, Київ витратив близько €2 млн. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько €8 млн. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані, становить близько €27 млн.

Проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не тільки для розвитку прикордонних пунктів. Один із них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП «Рава-Руська», «Краковець», «Шегині» та «Ягодин», глибоку реконструкцію КПП в Устилузі (всі перераховані – на кордоні з Польщею). Мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією й проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною для інтеграції України в міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

Варто зазначити, що зупинка проектів Євросоюзу через неповне використання коштів не є винятковим випадком: це відбувається в співпраці з різними державами, в тому числі з членами ЄС.

Нагадаємо, агентство Reuters у вівторок повідомило, що Європейський Союз закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною.

У Державній фіскальної службі заявили, що не мають інформації про припинення ЄС фінансування інфраструктурних проектів на українському кордоні.

Пізніше міністр фінансів України Олександр Данилюк підтвердив інформацію про припинення фінансування Євросоюзом інфраструктурних проектів на кордоні з Україною.