Фесенко побачив в затриманні сина Авакова грузинський слід

Політолог припускає, що через справу сина міністра МВС може бути загострення стосунків між Саакашвілі і Аваковим

Політолог Володимир Фесенко прокоментував «Главкому» сьогоднішнє затримання сина Авакова в Києві у так званій справі рюкзаків.

«Про цю справу багато писали, минулого року було журналістське розслідування, кримінальну справу навіть відкрили. Потім її нібито закрили. Але сьогодні сало очевидним те, що НАБУ продовжувало це розслідувати. Можливо, якісь документи знайшли. Тож формально — це справа рюкзаків. І я б тут не шукав політики», – зазначив Фесенко.

За його словами, політика у даній справі лише в тому, що «для НАБУ зараз дуже важливо демонструвати, що вони ловлять «велику рибу». Що вони і далі не бояться розслідувати різні резонансні справи».

«Масштаби зловживання, я думаю, там не такі великі, є і набагато більше, але оскільки йдеться про сина міністра внутрішніх справ, то, безумовно, це резонансна справа. І тут проблема не в цьому, а в тому, які це наслідки матиме. Оскільки Аваков у нас – людина специфічна, різка, впливова, то тут є декілька конфліктних ліній», – додає експерт.

На його думку, перша конфліктна лінія – стосунки між поліцією і НАБУ.

«Думаю, скоріше за все, сина Авакова випустять або на поруки, або під заставу. І щоб там не виникло ніяких конфліктів, як свого часу між детективами НАБУ і прокурорськими детективами. Інша – це посилення конфлікту між Аваковим і Саакашвілі.

Ще коли була справа Мартиненка з боку НАБУ, і «Народний фронт», і Аваков зокрема, звинувачували НАБУ, вірніше, грузинів, які ініціюють справу через НАБУ проти «Народного фронту». А хто у нас головний грузин? Саакашвілі. А чому грузинський слід згадується тут? Тому що заступник Ситника, пан Углава, належить до команди Саакашвілі. І от зараз знов натяки на грузинський слід є. У заяві МВС, яка пролунала після затримання сина Авакова. Там йдеться про те, що деякі зовнішні і внутрішні сили зацікавлені дестабілізацією ситуації. Я чув короткий коментар Шкіряка, те ж саме — натяк на Саакашвілі. Так що одним із наслідків може бути загострення стосунків між Саакашвілі і Аваковим, а від цього можна чекати різних сюрпризів», – сказав Фесенко.

Також політолог прокоментував тезу про те, що дехто вбачає у цьому руку президента.

«Я вважаю, що це, м’яко кажучи, примітивна конспірологія, яка не відповідає дійсності. Я думаю, що Порошенко зараз абсолютно не зацікавлений у конфліктах з Аваковим. У них там є свої конфлікти, але саме зараз, коли стоїть наметове містечко під Верховною Радою, коли є певні ризики, Порошенку конфлікт з Аваковим не потрібен. Це перше.

По-друге, Порошенко не може використовувати НАБУ як інструмент своїх інтересів. Хотів би — мабуть, але не може. І наскільки я знаю, НАБУ зараз – спільний головний біль і для Порошенка, і для Авакова, і для «Народного фронту» і т.д», – припускає Фесенко.

За його словами, НАБУ зараз не контролюється президентом, як і іншими політиками.

«Є підозри у Порошенка і Авакова, що певні впливи мають опозиціонери на Ситника. Я думаю, що це трохи перебільшується. Хоча, там є свої стосунки між Ситником і Лещенком, Шабуніним та іншими людьми, яких дуже важко запідозрити у дружніх стосунках з президентом, скоріше навпаки. Тому я думаю, що в даному випадку версія про Порошенка не відповідає дійсності», – зазначає експерт.

Фесенко припускає, що скоріше за все, Аваков зараз підозрює не Порошенка, а Саакашвілі, його людей в НАБУ.

«Порошенко міг би діяти іншими шляхами. Наразі це для нього було б зайвими проблемами. Тому що Аваков у конфліктних ситуаціях може діяти емоційно, непрогнозовано і невідомо, чим це може закінчитись», – додає він.

Водночас політолог запевняє, що для коаліції через дану справу не буде жодних наслідків.

«Тому що з коаліцією це не пов’язано. Коли виникла ця тема, дуже швидко її закрили. Я чув таку версію, що «ображений Аваков вийде з коаліції». Але якщо він з неї вийде, він втратить посаду міністра. Тому такі дурниці він робити не буде, на мій погляд», – резюмував Фесенко.

Як відомо, 31 жовтня НАБУ провело обшуки у сина Авакова. У соцмережі з’явилися фото і відео з місця обшуку.

Згодом стало відомо, що Олександр Аваков затриманий.

О 15:20 31 жовтня сина глави МВС Олександра Авакова, затриманого за підозрою у розтраті бюджетних коштів, привезли у НАБУ. 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про те, що його син доведе свою невинуватість у суді.

Станом на вечір вівторка відомо, що затриманий Олександр Аваков продовжує перебувати в будівлі НАБУ у Києві. Зазначається також, що третього фігуранта справи – керівника ІТ-компанії Turboseo Володимира Литвина – зараз везуть з Харькова до Києва.

Також відомо, що суд не розглядатиме сьогодні справу сина Авакова.

Раніше вдень ЗМІ повідомили, що сина Авакова привезуть в Солом’янський суд,де вже перебувають люди зі зброєю.