Грузія очікує від української влади екстрадиції Саакашвілі.

У прокуратурі Грузії нагадали, що вже тричі зверталися до відповідних компетентних органів України щодо екстрадиції Саакашвілі

Грузинська сторона очікує від Києва конкретних кроків з екстрадиції колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі. Про це заявив у понеділок, 30 жовтня, заступник головного прокурора Грузії Георгій Гогадзе.

«Ми тричі зверталися до відповідних компетентних органів України та очікуємо від них дієвих заходів», – сказав він журналістам, коментуючи ситуацію, пов’язану з питанням можливої екстрадиції Саакашвілі.

За його словами, якби не було відповідних підстав у прокуратури Грузії вимагати екстрадиції Саакашвілі, то запит українській стороні не відправляли б.

Гогадзе зазначив, що наразі у влади України не повинно бути причин відмовляти в екстрадиції.

Він наголосив, що «прокуратура зробить все можливе для того, щоб всі ті особи, які вчинили злочини на території Грузії, постали перед правосуддям».

Як повідомляв «Главком», 24 жовтня генпрокурор Юрій Луценко під час спілкування з журналістами зазначив, що Державна міграційна служба відмовила Саакашвілі у статусі біженця.

Перед цим керівник Державної прикордонної служби Петро Цигикал заявив, що Саакашвілі має статус особи, «яку незаконно перемістили через кордон».

Додамо, що 26 липня президент Петро Порошенко підписав Указ №196/2017 про позбавлення громадянства України низки осіб. Серед них є Саакашвілі, якого позбавлено громадянства України, відповідно до пункту 26 статті 106 Конституції України та статей 17 і 19 Закону “Про громадянство України.

Джерело: Інтерфакс-Україна