Президент України звернувся до Верховної Ради України з щорічним посланням, у якому виступив проти проведення позачергових виборів

7 вересня 2017 року, у своєму щорічному посланні до Верховної Ради України Президент України Петро Порошенко виступив проти проведення позачергових президентських та парламентських виборів. Чергові президентські та парламентські вибори мають відбутися у 2019 році.
«Наближення планових голосувань за Президента та Верховну Раду робить ще більш нераціональною ідею дочасних виборів. – зазначив Порошенко. – Моя позиція незмінна: все має відбутися у визначені Конституцією терміни. Це необхідно для того, щоб забезпечити вільну, прозору, конкурентну та чесну кампанію, а я налаштований саме так».
Він також звернувся до народних депутатів України з проханням «завершити консультації і подати пропозиції кандидатур нових членів Центральної виборчої комісії». Строк повноважень 12 з 15 членів ЦВК завершився у червні 2014 року. У лютому 2017 року завершився строк повноважень ще одного члена ЦВК – Олександра Осадчука. Експерти зазначають, що 10 із 11 запропонованих кандидатів мають відношення до правлячих партій, що могло б вкрай негативно позначитися на рівні незалежності нового складу ЦВК.
Національні та міжнародні експерти у виборчій сфері, а також спостерігачі вказують на те, що одним з пріоритетів при формуванні нового складу ЦВК є забезпечення представництва у складі ЦВК кожної партійної фракції у Верховній Раді. Забезпечення такого представництва формуванні складу Комісії може сприяти посиленню довіри до виборів в Україні у цілому та до органів адміністрування виборів зокрема. Такий підхід також може позитивно вплинути на процес модернізації діяльності ЦВК та рівень її міжнародного визнання, оскільки враховує положення Кодексу належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії.
У своєму посланні до Верховної Ради, Президент також перелічив основні досягнення держави та державних органів за минулий рік та вказав на пріоритетні напрямки майбутніх реформ.