Ілля Ківа — “клоун” чи реальна сила.?

Новороджене обляччя в українській політиці Ілля Ківа — громадський діяч, голова Соціалістичної партії України, учасник АТО. У минулому — поліцейський, радник Авакова, а також керівник по протидії наркозлочинності. Прізвисько — “Белый вождь”. Має 2 ордени за заслуги перед ЗСУ.

Ілля родом із Полтавщини. За фахом — педагог-психолог, а також правознавець. Працював багато де. Варто пригадати, що 2011 року він 2 місяці пропрацював на посаді заступника голови Управління у справах захисту прав споживачів Полтавської області. За цей час встиг погоріти на хабарі у півтори тис доларів — обійшлося все штрафом. Проте в подальшому ця згадка не раз ставитиме Ківі “палки в колеса”.

 

Цікавою є його подальша діяльність. Починав Ківа в міліції — був майором і комбатом патрульної служби “Полтавщина”. В її основі — батальйон “Полтава”, роти “Кременчук” та “Мирний”. Останньою власне і командував Ілля до того.

Цим були не вдоволені його підлеглі, адже батальйон створили по суті “під Ківу”, який і дня в армії не прослужив. Тоді ж зав’язалися зв’язки останнього із Арсеном Аваковим, який безпосередньо був пов’язаний з полком “Азов”.

У результаті протесту з посади Іллю звільнили. Однією з причин були (у минулому) проблеми бійця із законом (тут йдеться про той самий хабар). “Полтавщину” розформували.

2014 за дорученням Авакова його призначено заступником голови УМВС України в Донецькій області.

2015 Ківа дослужився до підполковника міліції за заслуги у зоні проведення АТО — вивіз півтори тисячі мирних громадян м. Дебальцево. Цей факт викликає сумніви у багатьох волонтерів, які ані міліції, ані Ківи під час подвигу не бачили (волонтерки Наталя Воронкова і Діана Макарова мают таку думку).
Доказ у Ківи — фотографії у Facebook. Волонтери ж кажуть:

“Вы знаете, там было не до того, чтобы фотографироваться. У меня нет ни одного снимка” — доводить Діана Макарова.

Також, згідно зі статтею 35 положення “про проходження служби” дострокове звання (тут підполковника) отримують тільки ті, хто відслужили пів строку. Для майора, яким Ківа і був, це 2 роки служіння. Останньому ж дали підполковника опісля 5 місяців роботи.

Ба більше, від міністра Авакова він дістав пістолет Форт-17 (близько 12-13 тис гривень) у подарунок — бо є уособленням честі і доблесті. Ілля володіє і пістолетом АПС (50 тис гривень) — теж подарунковим. До слова у Ківи є довідка та протипоказання щодо служби в армії, а також інвалідність 2-ої групи.

2015 року Ілля Володимирович брав участь у вирішенні економічної блокади Криму, яку прокоментував так:

“Будемо вести більш жорсткий контроль над діями протестуючих для того, щоб мінімізувати протиправні дії щодо громадян, які направляються на окуповану територію або з неї повертаються”.

Як кажуть самі учасники блокади — “щоб пропіаритись”.

У свій час він управляв регіональним “Правим сектором” Східної України. Предтавляв там інтереси самого Яроша.

Очолив і керує організацією “Всеукраїнський союз ветеранів АТО”, благодійницьким фондом для дітей, потрапивших у виправні колонії — “Освобождение”, був головою Всеукраїнської федерації дворового футболу і Федерації доміно.

В серпні 2015 він стає полковником і теж достроково. Всупереч тої ж 35-ої статті із положення “про проходження служби”.

22 жовтня 2015 року очолює Департамент протидії наркозлочинності. Чому саме Ківа? Як повідомляє “Украинская правда”, “министр (Аваков) понимал, что Кива вряд ли пройдет переаттестацию”, адже це було ще до прийняття реформ у поліції.

Інша думка — “Кива – это инструмент Авакова, чтобы выбивать взятки”.

Прослужив на цій посаді Ілля до квітня 2016. Запам’ятався пропозицією щодо судимості за перебування у стані наркотичного сп’яніння.

У травні того ж року ЦВК України прийняло Ківу в ряди депутатів Верховної Ради.

У липні 2017 його обирають головою Соціалістичної партії України.

Тоді ж Ілля потрапляє у скандал, організатором якого став екстравагантний член БПП, депутат Каплін. 12 серпня у вечірніх “Подробностях” від телеканалу “Інтер” була озвучена думка, що Ківа — шизофренік:

“Об этом в Сумах на встрече с активистами СПУ заявил народный депутат Сергей Каплин. В качестве доказательства он продемонстрировал справку, предоставленную Нацакадемией медицинских наук Украины”.

Цю інформацію Ківа спростував, а сам документ, який викорстав Каплін як доказ, був оприлюднений ще 2015 року сайтом “Русская весна”. Все для того, аби дестабілізувати ситуацію і “показати, хто служить в АТО” російській авдиторії — так прокоментував цю історію Ілля в інтерв’ю 112 каналу.

Про сусіда, з яким воюємо, він розповідає: “Чем они быстрее сопьются, тем мы их быстрее победим”.

Щоб перемогти Ілля Ківа йде у президенти України. Про це він повідомив у Facebook 23 жовтня цьогоріч. Аби “підвищити свою впізнаваніть” і дійти до мети депутат активно використовує Інтернет-простір. Так, в його Інстаграмі є все для цього.

“Радник Авакова Кива показав сідниці коханки та себе без трусів”, або “КИВА ОПУБЛІКУВАВ ФОТО З ОГОЛЕНОЮ БІЛЯВКОЮ”, “Одіозний український політик показав, як влаштувався з жіночими грудьми” — такими є заголовки із фото, якими Ківа хизується в мережі.

Як каже Ілля, він ще “молодий” в політиці, то й мусить іти коротким шляхом “крізь терни до зірок”. В умовах сьогодення Інстаграм і скандали у цьому допоможуть. Хоча й пильнують Ківу всього 1 978 користувачів.

Вірить той і в свою партію. Її сила у спонсорах, яких Ківа не називає. Офіс на вул. Шовковичній у Києві орендують приблизно за 60-70 тис. За словами Іллі Володимировича, в основі партії — доброчесні комуністи, такі, як його дід — герой СРСР.

Сам же Ківа про свої доходи мовчить. Декларація у депутата відсутня. Є лише слова: квартир не маю, машин теж. Де ж живе політик і що ховає під виглядом “грізного огра”, яким себе ж кличе (у програмі “В облозі” обізвав себе Шреком).

Він часто “вибухає”, вживає нецензурщину, а ще — жартує.

“Я люблю пошутить. Главное, чтобы я шутил весело”.

Хто сміятиметься останнім і що в усьому жарт, а що правда? Ківа ще покаже, адже він з нами — надовго.

“Меня ничего не остановит, и я выиграю. Если не в 2019, то через одни выборы”.