Ірина Луценко: ГО погодились на додаткову звітність

Представник Президента в парламенті Ірина Луценко продовжує коментувати питання щодо законопроектів 6674/6675 про додаткове звітування ГО, які перебувають уже у Верховній Раді, норми яких експертною спільнотою,  правозахисниками і міжнародними організаціями визнано як дискримінаційні, не відповідають міжнародним стандартам свободи об’єднань.

Подаємо дослівно сьогоднішній коментар Ірини Луценко з кулуарів Верховної Ради на питання журналістів про неправдиву інформацію щодо погодження ГО президентських законів, висловлену в коментарі Ірину Луценко в ефірі Рада ТБ 7 лютого 2018 р.:

“Громадські організації працювали з адміністрацією президента, зокрема з відповідним департаментом, який відповідає за електронне декларування. Вони прийшли до консенсусу до того закону, який запропоновано президентом – один і другий зміни до Податкового кодексу і зміни до закону, яким передбачено електронне декларування.

Більше 70 ГО підтримали Заяву Правозахисного порядку денного про відхилення законопроектів №6674 та №6675

В Україні 77 тисяч громадських організацій. Ті громадські організації, які працювали з адміністрацією президента, погодилися на те формулювання і той закон, який пропонує президент України. Це формулювання чітко знято і скопійовано… чи ця форма і ця пропозиція повністю відповідає міжнародному досвіду, Сполучених Штатів, Великої Британії, Італії, Канади. Чітко побудована пропозиція президента, ґрунтуючись на тих формах звітності, які застосовуються в цих країнах для громадських організацій. Чітко, нічого додаткового і нічого іншого. Якщо якісь громадські організації, які не задоволені такою формою звітності, які не хочуть приймати участь, а тільки за гроші технічної допомоги хочуть говорити і розповідати, що хтось обманює чи не обманює, будь ласка, приходьте на круглі столи, працюйте. 

Зараз задача – знайти консенсус, а не починати сваритися, закидати один одного шапками і розповідати. Незадоволених буде завжди багато. Світова практика всіх розвинутих демократичних країн каже, що громадські організації, які отримують пільги від держави, які отримують технічну допомогу від держави, гранти, звітуються ,ця звітність прозора, де вказуються відповідні норми, які потім можна підтвердити, перевірити і так далі. Незадоволених завжди буде багато.

Головне цей закон провести і проголосувати. Блок Петра Порошенка буде підтримувати президентську пропозицію і тих громадських організацій, які прийшли до консенсусу і погодились. Можливо, до другого читання може бути піднята сума коштів, від якої будуть звітуватися громадські організації. У президентському  законопроекті сказано 300 прожиткових мінімумів, ми готові піднятися до 1000. Це вже дискусія для другого читання. Але частина громадських організацій, вони до речі тоже заявляли, що вони підтримують цей законопроект, каже, що я кажу правду. Тому розмовляйте з тими громадськими організаціями, які не хочуть працювати, але слухайте тих, які йдуть на співпрацю.

Будемо виносити на пленарне засідання, яке відбудеться 27 лютого, побачимо як буде голосувати зал. Наша фракція буде голосувати”.

Наталія Лигачова, засновниця, голова ГО «Детектор медіа». Шеф-редакторка порталу «Детектор медіа» на своїй сторінці у Фейсбук спростовує інформацію про досягнення домовленості між президентом України і представниками громадських організації.

“Сказане Іриною Луценко, на мій погляд, не відповідає дійсності!

Як учасник зустрічі з Президентом 17-го січня, можу свідчити, що насправді такої домовленості з представниками ГО не було!
Ольга Айвазовська, Олександр Сушко висловили свою позицію з приводу додаткової звітності, при цьому хоча вони говорили про різні аспекти проблеми, але навіть в ЇХ особистих позиціях не було про згоду на додаткову звітність. Олександр Сушко наголосив на тому, що серед ГО є протилежні думки – від повного неприйняття розширення звітності до згоди на діалог з президентом і парламентом з цього приводу і, можливо, певного розширення. Ольга говорила про найнебезпечніші норми законопроектів 6674 і 6675.

Президент при цьому, вислухавши представників ГО, виклав свою позицію: що е-декларування для антикорупціонерів треба скасовувати, але, мовляв, розширена звітність повинна залишитися і, мовляв, вносьте тільки правки в мої законопроекти, причому чомусь при цьому йшлося вже про друге читання, хоча, як відомо, законопроекти (в тому числі і 6271, що найбільш прийнятний ГО) не пройшли ще й першого читання.

На цьому дискусія, по суті, завершилася, тобто кожен залишився при своїй думці”.

 Учора в ефірі Рада ТБ Ірина Луценко також заявила, що громадські організації погодились на розширене звітування

І нагадуємо, що більше 70 ГО підписало Звернення Правозахисного порядку денного припинити наступ на громадські об’єднання (за скасування 6674/6675), адже такі законопроекти є непропорційним втручанням у діяльність громадських організацій.