Кабмін схвалив створення виконавчої служби, яка буде керувати в’язницями

Нова служба буде окремою юридичною особою, уповноваженою безпосередньо керувати пенітенціарними установами.

Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення виконавчої служби, якій будуть передані повноваження з управління пенітенціарною системою України. Про це в інтерв’ю  повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.

Таким чином міністр прокоментував запитання журналіста про реформування Міністерства юстиції, до складу якого увійшли декілька департаментів ліквідованої пенітенціарної служби. Зараз Мін’юст виконує невластиві йому функції: безпосередньо керує сотнями в’язниць; підприємств, на яких працюють в’язні; медичних закладів, у яких вони лікуються, і т. п.

“На позаминулому Кабміні ми прийняли рішення про створення виконавчої служби. Думаю, їй і буде передано всі ці повноваження, які ви абсолютно правильно вважаєте невластивими. Це буде окрема юридична особа, яка вирішуватиме весь комплекс завдань, крім формування політики у сфері пенітенціарної служби”, – зазначив Саєнко.

Нагадаємо, 13 вересня уряд схвалив розроблену Мін’юстом концепцію подальшого реформування пенітенціарної системи, яка передбачає значні зміни українського законодавства.

Зокрема – в системі виконання покарань будуть створені три відомства, покликані виконувати специфічні функції, не властиві Мін’юсту: “Адміністрація державної кримінально-виконавчої служби”, “Центр пробації” та “Центр охорони здоров’я”.

Джерело: DT.UA