Комунальна економія: Як домогтися пільгового тарифу і зробити свою платіжку меншою

З кожним роком все більше українців відмовляються від центрального опалення на користь індивідуального – так і зручніше, і економічніше. Причому більшість зараз вибирає саме електрику – газ дорогий, газове обладнання теж, та й заощадити на цьому ресурсі складно, часто доводиться вибирати між комфортною температурою і нормальною ціною. З електрикою інша справа: крім половинного нічного тарифу в країні діють пільги на електроопалення, передає Корупція.Інфо

ЯК ПРАЦЮЄ. Згідно з документами Нацкомісії з держрегулювання енергетики і комунальних послуг, пільговий тариф діє з жовтня по квітень включно. Один кВт-годину по ньому обійдеться в 90 копійок. Є, втім, обмеження: граничний обсяг споживання становить 3000 кВт в місяць, після цього вважати будуть за стандартним тарифом – 168 копійок за кВт-годину. Але і це ще не все.

Якщо у вас стоїть двозонний лічильник, вночі (з 23:00 до 7:00) опалення і зовсім обійдеться в 45 копійок за кіловат-годину, що в два рази дешевше навіть здешевлений тариф. Для того щоб перейти на пільговий тариф, треба документально оформити зміну типу опалення і занести інформацію про новий тариф в договір. На подібну щедрість держава йде через так званий нічний провал в енергоспоживанні – коли станції працюють, але електрику споживати нікому.

Багато людей вже почали використовувати переваги індивідуального опалення. “Я уклала договір в цьому році, з 1 жовтня підключили пільговий тариф, – розповідає Тетяна Борисівна з Дніпра. – Опалення ночами включаємо в разі потреби, коштує 45 копійок за кіловат-годину. Все почалося з того, що ввели новий двухтарифний лічильник “день-ніч”, купили конвектори, провели нову проводку “.

Спочатку, втім, у Тетяни Борисівни виникли проблеми з пошуком проектної організації. Держчиновники в цьому випадку радять звертатися до енергокомпанії безпосередньо. “Я звернулася в” Дніпрообленерго “, мені сказали:” У нас є послуга з проектування “. Дуже швидко, не більше 10 діб – у мене був і проект, і дозвіл на пільговий тариф. Тепер можу сама собі режисерувати: якщо холодно – додала опалення, тепло на вулиці – прикрутила або відключила. Конвектори з таймерами стоять в кожній кімнаті, обігріваю тільки те, чим користуюся. Причому я астматик, температура повинна бути не 18 градусів, а 22-23. Дуже зручно, займає мало місця, повітря не сушить “.

Раніше Тетяна Борисівна теж користувалася електричним опаленням, без всяких пільг. Обходилося дорого – більше тисячі гривень, але все одно дешевше, каже вона, ніж у колег з подібним метражем на центральному опаленні.

ШВИДКИЙ ПЕРЕХІД. Оскільки людей, готових поставити у себе вдома електрообігрів, стає все більше, постачальники електроенергії йдуть їм назустріч. Тепер і проект, і підключення, і перехід на пільговий тариф можна розробити і оформити прямо в “Дніпрообленерго”.

“Клієнту достатньо звернутися в будь-який центр обслуговування клієнтів компанії і надати необхідну документацію для розробки проекту. При цьому ми гарантуємо швидке вирішення питання: якщо людина вирішила оформити електропроект в рамках своєї потужності, то розробка проекту займе всього кілька днів. Готову документацію вручать в тому ж ЦОК, так що йому вже не потрібно буде витрачати час для походу по інстанціях “, – говорить директор з продажу “ДТЕК Дніпрообленерго” Юрій Федько.

Щоб скористатися цією послугою, потрібно прийти в місцевий центр обслуговування клієнтів з паспортом, кодом, правом власності на будинок, техпаспортом і паспортом опалювального приладу.