«Микитасі» взяли 93 мільйони на Солом’янський парк, бо дешевша «прокладка» сплутала банківську гарантію з її проектом

КП «Київміськрозвиток» 4 липня за результатами тендеру замовило ТОВ «Північно-український будівельний альянс» реконструкцію та благоустрій Солом’янського ландшафтного парку за 93,15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2019 року виконають земляні, будівельні і сантехнічні роботи, влаштують два фонтани, мережі, свердловину, насосну, відеонагляд, сигналізацію, автоматичний полив, дитячі майданчики, доріжки та освітлення, озеленять територію тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів, вибірково перевірені ціни піску, розчинів, бетону, щебеню, асфальтобетону, бордюрів та бортових каменів відповідають ринку. Насоси GDM-CR30-B03/02-3 ЛС,380 В,3″ Gemas обійдуться у 154 тис грн./шт.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 5,97 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 3% – 2,60 млн грн. Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 98,70 млн грн.

На тендер прийшли чотири учасники, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Найдешевше ТОВ «Форма» Олександра Степенка з нижчою на 8% ціною в 85,86 млн грн. відхилили за відсутність підтвердженого аналогічного досвіду. Воно принесло договори на капремонт міжквартальних проїздів і прибудинкових територій замість необхідних договорів на реконструкцію чи капремонт парків чи благоустрій території.

Наступне ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж» пропонувало на 5% нижчу ціну в 88,83 млн грн., проте його теж відхилили. Ця фірма пов’язана з оточенням директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та президента АТ «ХК «Київміськбуд». Замість забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії вона завантажила в систему документ, у якому було зазначено: «ПРОЕКТ ГАРАНТІЇ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ТА РЕДАГУВАННЯ НЕ ЗАВАНТАЖУВАТИ НА ТЕНДЕР!!!».

Також «Варда» не подала довільний лист-довідку про свої контактні дані та гарантійний лист про відповідність тендерної пропозиції іншим умовам тендерної документації.

Дорожчим конкурентом було столичне ТОВ «БРК Благоустрій» Ігоря Берегового, чия фактична адреса раніше співпадала з ТОВ «БРК Проджект Інжиніринг» Олександра Мартинчука, а юридична донині співпадає із групою фірм. Суперник не вигравав тендерів, тоді як його колишній сусід отримав підрядів на 2,60 млн грн.

Київський «Північно-український будівельний альянс» належить Андрію Якусевичу – позаштатному помічнику нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Нещодавно переможець виграв торги КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» на реконструкцію Шулявського шляхопроводу за 598,50 млн грн. Тоді єдиний допущений суперник – пов’язане з ним ТОВ «Спецбуд-Плюс» –

завантажив у «Прозорро» сфальшовані документи, але замовник прийняв їх як справжні.