На Чернігівщині навчали писати проекти для розвитку місцевої громади

Навіщо чекати, поки хтось почне вирішувати проблеми міста, якщо можна взяти ініціативу в свої руки та почати працювати? Якщо у вас є справжнє бажання вирішити конкретну проблему, то це можливість розпочати роботу над проектом.

Розуміння того, що таке проект, є ключовим моментом для успішного пошуку рішення проблеми та можливого отримання фінансування для цього.

У смт.Куликівка відбувся тренінг для жінок «Основи планування та напсння проектів» у рамках проекту «Розвиток лідерських якостей серед жінок Рівненської та Чернігівської областей». Тренером виступив  Володимир Ковальчук, юрист, викладач,тренер Навчально-методичного центру профспілок м.Чернігів.

Упродовж тренінгу було визначено алгоритм роботи над проектом. Одним із важливих етапів є формулювання дерева проблем:

– Дерево проблем як кінцевий результат вашого аналізу проблеми представляє собою резюме існуючої негативної ситуації відносно центральної проблеми, яку ви визначили, тобто проблеми, що є цільовою для вашого проекту, – розповів Володимир Ковальчук.

Всі учасниці навчилися складати проектну заявку, дізналися про особливості діяльності міжнародних та вітчизняних донорів в Україні і специфіку їх роботи.

Окрім того, досвідчений тренер навчив готувати робочий план проекту та правильно презентувати його. Ще однією невідємною частиною будь-якого проекту є складання бюджету проекту.

Організатор тренінгу – ГО «Спілка жінок Куликівщини»