Найпоширеніший злочин, з яким стикається НАБУ – розкрадання державних коштів

Найпоширенішими злочинами, якими займається Національне антикорупційне бюро, залишається розкрадання державних коштів. Про це повідомив Артем Ситник під час презентації звіту про роботу НАБУ у першому півріччі 2018 року.

«60% повідомлень про підозри якраз стосуються розкрадання державних коштів, стаття 191 «Кримінального кодексу України». Найбільше серед підозрюваних представників судової гілки влади. Це дає часткову відповідь, чому потрібно створювати Антикорупційних суд», – сказав голова Бюро.

Під час оголошення звіту Ситник також розповів про завершені розслідування у так званій «бурштиновій справі», де підозрюваними є два народних депутати України.

Крім того, НАБУ відкрило матеріали кримінального провадження для ознайомлення чинному міському голові Одеси Генадію Труханову та кільком посадовцям Одеської мерії. За словами Ситника, можливо, до кінця серпня буде складений обвинувальний акт.

Згідно зі звітом, у 1 півріччі 2018 року детективи НАБУ склали, а прокурори САП скерували до суду 35 обвинувальних актів стосовно 62 осіб, а також одне клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

Лише у семи справах з переданих суд розпочав розгляд по суті. Рішення суд ухвалив стосовно трьох осіб.