НАЗК представило концепцію нової Антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки

Проект Засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки) та дорожню карту щодо розробки стратегії представили у Національному агентстві з питань запобігання корупції під час засідання міжвідомчої робочої групи за участі міжнародних партнерів.

Голова Національного агентства Наталія Корчак представила концепцію нової Антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки. Серед пріоритетних засад: оцінка рівня корупції та аналіз результатів дії попередньої Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки, завершення формування антикорупційних органів, вдосконалення законодавчої ініціативи, запобігання корупції на всіх рівнях влади та у приватному секторі.

За словами голови НАЗК, підготовка цього документу має загальнонаціональне значення.

«Нова Антикорупційна стратегія – це новий виклик для Національного агентства. Адже ми формуємо для держави модель поведінки на наступні 3 роки. Лише спільними зусиллями ми зможемо підготувати якісний новітній продукт, який відповідатиме міжнародним стандартам», – зазначила Наталія Корчак, а також поінформувала, що незабаром очікуються перші результати оцінювання рівня корупції в Україні і вони будуть використані при підготовці Стратегії.

Під час заходу також представили «дорожню карту», яка визначає етапи розробки Антикорупційної стратегії та алгоритм спільних дій у роботі над проектом.

У засіданні міжвідомчої робочої групи з питань підготовки нової Антикорупційної стратегії взяли участь представники органів влади, голова Громадської ради при НАЗК, експерти Програми розвитку ООН в Україні, ОБСЄ, наукових установ.

Підготовлений з урахуванням пропозицій учасників робочої групи проект Антикорупційної стратегії буде опублікований на офіційному веб-сайті НАЗК для громадського обговорення.

Нагадаємо, що на виконання пункту 2 статті 11 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК розпочало роботу над підготовкою проекту Антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки. При НАЗК утворено міжвідомчу робочу групу з питань підготовки нової антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки (рішення від 20 липня 2017 року № 329).