Новини Всеукраїнської мережі регіональних Ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії

ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» з 2013 року координує та посилює спроможність мережі 13 РЦ. Наразі вони успішно діють на базі партнерських громадських організацій у Дніпропетровській, Волинській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Чернівецькій, Чернігівській, Херсонській, Кіровоградській, Одеській, Луганській та Донецькій областях (підконтрольні Україні території), в місті Києві.

РЦ надають консультації, проводять навчання, сприяють громадській участі в розвитку громади, забезпечують створення та роботу органів самоорганізації населення, сприяють діалогу НУО з органами місцевої влади, адвокатують інтереси громади, а також просувають зміни до політики щодо місцевої демократії та сприяють впровадженню реформи.

«Співробітництво» чи «Ігнорування»: активісти Менської та Сновської громад вчаться вирішувати конфлікти

В Чернігові розпочався триденний тренінг на тему ”Діалог як інструмент вирішення конфліктів та прийняття рішень на рівні громади”, у якому беруть участь представники ГО, активісти та представники місцевих влад Менської й Сновської ОТГ. Учасники вчаться конструктивно вирішувати конфлікти в громадах та в особистому житті: опановувати власні емоції та емоції співрозмовника, ефективно спілкуватись, будувати стратегію поведінки в конфліктній ситуації та визначати стратегію поведінки співрозмовника, визначати інтереси та потреби співрозмовника та вміти з ними працювати, допомагати конфліктуючим сторонам знаходити оптимальні рішення у будь-якій конфліктній ситуації.

Діалог та залучення заради розвитку

Системність приводить до успіху. У 2017 році за співпраці із Волинським Ресурсним центром із розвитку місцевої демократії Устилузькою громадою було прийнято рішення – «спробуємо максимально мешканців громади залучити до позитивних змін у громаді». Як відповідь на це рішення з’явився конкурс місцевих ініціатив. https://bit.ly/2DUYxby.

На Луганщині триває проект із посилення децентралізації освіти в Україні

В Лозно-Олександрівській новоствореній ОТГ триває процес створення нового освітнього простору. Оптимізація системи освіти в громаді призведе до кращого та більш ефективного надання якісних освітніх послуг. За результатами спільної діяльності планується підготувати сценарій оптимізації освітньої мережі на основі аналізу даних. Експерти ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» вже провели ряд зустрічей з керівництвом селищної ради та вже зібрали необхідні дані для підготовки проекту сценарію.

У Новорайській ОТГ прийняли Статут

Новорайська ОТГ затвердила Статут – один з головних документів для громади. Наприкінці травня експерти Херсонського Ресурсного центру із розвитку місцевої демократії (РЦ) відвідали Новорайську ОТГ, де зустрілися з керівництвом громад, працівниками виконкому, депутатами та громадськими активістами, розповіли про діяльність Центру, про механізми місцевої демократії, які можна впроваджувати в громадах. Виявилося, що у громади, яка об’єдналася досить нещодавно – в квітні –  ще немає Статуту. Тож експерти РЦ передали керівництву громади Типовий Статут, який після певних доопрацювань був ухвалений. На сьогоднішній день РЦ продовжує співпрацю з Новорайською громадою та допомагає їй стати більш сучасною й розвинутою.

ПЦПСД та Кочубеївська громада взяли курс на розбудову освіти та медицини

Причорноморський центр розпочинає новий проект, направлений на сприяння в реалізації завдань освітнього та медичного компонентів Стратегії розвитку Кочубеївської ОТГ. У межах проекту буде створена група експертів, яка проаналізує причини недовиконання завдань Стратегічного плану в сфері медицини та освіти. Результати аналізу та підготовлені висновки й рекомендації будуть обговорені в громаді в форматі Діалогових груп, під час яких будуть зібрані експертні пропозиції. На підставі проведеного аналізу та зібраних пропозицій будуть розроблені проекти комплексних програм «Освіта» та «Медицина», які узагальнять положення Стратегії, врахують вимоги загальноукраїнських реформ та пропозиції місцевих експертів та активістів.

У Новорайській ОТГ обговорили проблеми та конфліктні ситуації

Експерти ПЦПСД презентували результати фокусованого обговорення, зокрема в ОТГ є проблема з комунікаціями: відсутня інтеграція між двома частинами громади, погана якість сполучення між частинами громади, відсутнє розуміння стратегічних цілей розвитку громади, не має єдиного інформаційного простору громади.До напруження та конфліктів приводить не розуміння сильних та слабких сторін розвитку громади, не зацікавленість в обговоренні сильних та слабких сторін для розвитку громади, невирішеність та незручність автобусного сполучення, відсутність інфраструктури дозвілля, проблеми із культурним відпочинком.

На громадських слуханнях по транспорту оголосили вимоги Громадської ради

У громадських слуханнях взяли участь 168 херсонців. Слово надали представникам управління транспорту, перевізникам та представникам громадськості. Обговорення було досить бурхливим, адже, за словами херсонців, кожного року влада та перевізники обіцяють, що підвищена вартість проїзду буде компенсована покращенням якості перевезень, але в реальності нічого не змінюється.

Перші результати співпраці: У Долматівській ОТГ буде створена Громадська рада

В Долматівській ОТГ (Голопристанський район) відбувся круглий стіл, на якому експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень презентували результати фокусованого обговорення наявних в громаді конфліктів. Так, найбільшою проблемою в громаді є відсутність комунікації між центром та населеними пунктами та відсутність стратегічного бачення розвитку громади.