Олександр Гашпар про “успішні реформи”

“Мені подобається читати, коли хтось пише про успішні реформи Петра Порошенка, але для того, аби зацінити “упішність” цих реформ треба з цими реформами стикатися частіше в реальному житті.

Наприклад, децентралізація – “чудова” реформа, заради якої дехто навіть відмовляється від мандату народного депутата і перетворюється на місцевого князька, котрий, як спрут, запускає свої шупальца – присоски в усі сфери життєдіяльності міста і викачує звідти гроші, землю, нерухомість, бо саме так він розуміє мету цієї реформи. Ну знають чернігівці, що на ремонт вулиці Рокосовського витрачено більше ста мільйонів гривень їхніх податків завдяки децентралізації, але нехай хтось з чернігівців, хто сплатив ці податки спробує дізнатися скільки коштували “надгробки” з кущами на розподільній смузі цієї вулиці, або в кого і за якою ціною закуповувалась тротуарна плитка, яка була використана для ремонту тротуарів цієї вулиці.
Децентралізація без створення інструментів контролю за цільовим і ефективним використанням бюджетних коштів з боку платників податків місцевої громади – це не реформа.

А для нормального існування вищезгаданих “князьків -спрутів” в країні були проведені також “успішні” судова, антикорупційна реформа і реформа правоохороних органів. І тепер деякі судді господарського суду Чернігівської області можуть за позовами підставних компаній “Іменем України” легалізовувати корупційні оборудки місцевої влади, як наприклад в ось цьому випадку http://reyestr.court.gov.ua/Review/73441226
Про “успішність” антикорупційної реформи красномовно каже нещодавне голосування в Чернігівській міській раді по питанням садівничих товариств “Грім – віра” і “Труд”, де депутати успішно і без будь-яких для себе наслідків, при реальному конфлікті інтересів, голосували за виділення земельних ділянок на березі Земснаряду своїм помічникам, бізнес- партнерам і родичам.

А правоохоронна реформа – це моя улюблена.
Пам’ятаєте історію про кондиціонери, які Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради напередодні Нового року закупило у “своїх” постачальників за ціною в 2 рази більше, ніж ці кондиціонери продаються в роздрібній мережі. https://www.facebook.com/OleksandrHashpar/posts/814176568936192
По цьому факту ще в першій половині березня я подав відповідну заяву до слідчого управління ГУНП в Чернігівської області, звідки мою заяву без внесення відомостей в ЄРДР спустили в міський відділ поліції, а там, в порушення Закону цю заяву перенаправили на Департамент захисту економіки, так само без внесення відомостей про злочин до ЄРДР. Зрозуміло, що з ДЗЕ моя заява була знову повернута до міського відділу, оскільки співробітники департаменту не наділені повноваженнями на внесення відомостей до реєстру досудових розслідувань. А все чому? Тому що розподіл керівних посад в поліції після Революції Гідності по всій Україні проводився за квотним принципом і право “вносити” кандидатури керівників поліції в Чернігівській області і в м. Чернігові отримали представники Радикальної партії. З цього маємо відповідні наслідки, адже для отримання “імунітету” від кримінального переслідування місцевим “князькам – спрутам” не потрібно домовлятися з керівництвом поліції, їм достатньо домовитися з партійними босами…ну і поділитися з ними.

А які приклади “успішних реформ” чинної влади знаєте Ви?”

На данном изображении может находиться: текст