Погляди засновника Фундацій відкритого суспільства – послання від Джоржа Сороса.

Спростування Національних консультацій, які відбулися в Угорщині 9 жовтня 2017 року

9 жовтня 2017 року Уряд Угорщини надіслав поштою анкети всім 8 мільйонам угорців, які мають право голосу, для проведення національних консультацій та запитати думку громадян про так званий «План Сороса». Твердження, які є частиною національних консультацій, містять спотворену інформацію та відверту брехню, яка має не меті ввести громадян Угорщини в оману стосовно поглядів Джорджа Сороса на міграцію та долю біженців. Посадові особи Уряду Угорщини також роблять неправдиві заяви та стверджують, що Джордж Сорос якимсь чином контролює процес ухвалення рішень в Європейському Союзі. Насправді ж, рішення про спосіб вирішення міграційної кризи ухвалюються країнами-членами та інституціями ЄС, включно з Урядом Угорщини.

У той час, коли система охорони здоров’я та освітня система Угорщини перебувають у поганому стані, а корупція широко поширена, чинний уряд країни шукає зовнішніх ворогів, щоб збити громадян з пантелику. Саме з цією метою уряд обрав особу Джорджа Сороса, проти якого було розгорнуто масову кампанію в засобах масової інформації. Ця кампанія коштує платникам податків десятки мільйонів євро, нав’язує антимусульманські настрої та використовує антисемітські кліше 1930-х років. Національні консультації стали частиною постійної пропаганди, яку влада Угорщини поширює з травня 2015 року. Елементами цієї пропаганди є також консультації, які проводилися навесні 2017 під гаслом «Зупинимо Брюссель», а також референдум 2016 року, під час якого відбувалася демонізація мігрантів та біженців.

Джордж Сорос розпочав свою благодійну діяльність в Угорщині у 1980-х роках, заснувавши там фонд у 1984 році. З того часу, загальний обсяг його допомоги громадянам Угорщини склав приблизно 350 млн євро у вигляді стипендій, послуг з охорони здоров’я та гуманітарної допомоги. Зокрема, Джордж Сорос надав 1 млн євро для ліквідації наслідків екологічного лиха в Угорщині у 2010 році. Він також фінансує зусилля, що спрямовані на освітню допомогу для дітей з особливими потребами в навчанні, подолання безпритульності та налагодження мережі громадського транспорту у сільських районах Угорщини.

Як небайдужий громадянин, Джордж Сорос регулярно публікує свої коментарі в міжнародній пресі, висловлюючи свою думку та пропонуючи підходи до політик з різних питань, у тому числі з розв’язання міграційної кризи. Усі його коментарі знаходяться у вільному доступі на веб-сторінці www.GeorgeSoros.com.

Твердження № 1 Національних консультацій:

Джордж Сорос хоче, щоб керівництво Європейського Союзу в Брюсселі прийняло рішення про розселення на території ЄС, включно з Угорщиною, щонайменше одного мільйона мігрантів на рік.

СПРОСТУВАННЯ

У своєму коментарі, який він висловив у 2015 році, Джордж Сорос сказав, що у зв’язку з війною в Сирії Європейському Союзу доведеться «у найближчому майбутньому приймати щонайменше мільйон осіб на рік, які бажають отримати притулок. Щоб зробити це, ЄС повинен справедливо розподілити таке навантаження» («Перебудова системи надання притулку», Project Syndicate, 26 вересня 2015 р.). Рік потому, коли обставини змінилися, він запропонував думку, що ЄС «повинен погодитися приймати лише 300 000 біженців на рік» («Рятуючи біженців заради порятунку Європи», Project Syndicate, 12 вересня 2016 р.).

Твердження № 2 Національних консультацій:

Разом з керівництвом ЄС у Брюсселі, Джордж Сорос планує прибрати прикордонні огорожі в країнах ЄС, включно з Угорщиною, щоб відкрити кордони для мігрантів.

СПРОСТУВАННЯ

Джордж Сорос чітко висловив свою переконаність у тому, що «ЄС повинен відновити контроль над своїми кордонами». На його думку, «ЄС повинен створити спільні механізми для захисту кордонів, перевірки звернень про отримання притулку та переміщення біженців» («Рятуючи біженців заради порятунку Європи», Project Syndicate, 12 вересня 2016 р.).

Твердження № 3 Національних консультацій:

Частиною Плану Сороса є використання Брюсселя як інструменту для того, щоб примусити всі країни ЄС, з особливим фокусом на країнах Східної Європи, розселити в себе мігрантів, які сконцентрувались у Західній Європі. Угорщина також має взяти в цьому участь.

СПРОСТУВАННЯ

У своєму останньому коментарі щодо кризи біженців, Джордж Сорос висловився на користь «добровільного механізму розподілу біженців». Він підкреслив, що «ЄС не може примушувати своїх членів приймати біженців, яких вони не хочуть бачити, та не може примушувати біженців прямувати до країн, де їх присутність є небажаною» («Рятуючи біженців заради порятунку Європи», Project Syndicate, 12 вересня 2016 р.).

Твердження № 4 Національних консультацій:

За Планом Сороса, Брюссель повинен примусити всі країни ЄС, включно з Угорщиною, виплачувати біженцям допомогу в сумі 9 млн форинтів (28 000 євро).

СПРОСТУВАННЯ

Джордж Сорос не казав, що Угорщину слід примусити виплачувати кожному мігранту 9 млн форинтів допомоги. Натомість, він сказав: «адекватне фінансування є критично важливим. ЄС повинен виділити фінансування в сумі 15 000 євро кожному шукачу притулку на перші два роки для вирішення житлових питань, забезпечення медичного обслуговування та освіти – та зробити прийом біженців більш привабливим для країн-членів» («Перебудова системи надання притулку», Project Syndicate, 26 вересня 2015 р.). Ці кошти, очевидно, являли б собою субсидію від ЄС для Уряду Угорщини. Минулого року Джордж Сорос оголосив про свою готовність взяти участь у фінансуванні зусиль з вирішення проблем біженців. За його словами, він міг би виділити для цього власні кошти у розмірі до 430 млн євро «для інвестицій, спрямованих на потреби мігрантів, біженців та громад, які їх приймають» («Чому я інвестую 500 млн. дол. США у вирішення проблем біженців», The Wall Street Journal, 20 вересня 2016 р.).

Твердження № 5 Національних консультацій:

Ще одна мета Джорджа Сорос – забезпечити м’якше покарання для мігрантів, які скоюють злочини.

СПРОСТУВАННЯ

Пан Сорос ніколи не робив таку заяву. Це брехня.

Твердження № 6 Національних консультацій:

Мета Плану Сороса полягає у витісненні мов та культур Європи на задній план задля швидшої інтеграції нелегальних мігрантів.

СПРОСТУВАННЯ

Пан Сорос ніколи не робив таку заяву. Це брехня.

Твердження № 7 Національних консультацій:

Ще однією метою Плану Сороса є ініціювання політичного тиску та жорстких санкцій по відношенню до країн, які протистоять міграції.

СПРОСТУВАННЯ

Пан Сорос ніколи не робив таку заяву. Це брехня.

Оригінальний текст англійською мовою: https://www.georgesoros.com/rebuttal/

____

Best regards,

Anna Voloshenko

Head of Strategic Communications

 

International Renaissance Foundation

46 Sichovyh Striltsiv St.

04053 Kyiv, Ukraine

voloshenko@irf.kiev.ua

ganna.voloshenko@gmail.com

+38 098 178 92 68

http://www.irf.ua