Посадовець Управління капітального будівництва підозрюється в корупційних злочинах

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення низки кримінальних правопорушення з ознаками корупції під час виконання будівельних робіт за проектом «Реконструкція системи теплозабезпечення Комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради, проведених за результатами оголошеного лікувальним закладом тендера.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадова особа Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації, виконуючи адміністративно-господарські обов’язки, в ході виконання робіт із технічного нагляду, під час огляду й оцінки обсягів, якості фактично виконаних підрядною організації будівельних робіт на об’єкті, їх відповідності проектно-кошторисній документації, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно в інтересах підрядної організації, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, достовірно знаючи про невідповідність обсягів виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації, умисно внесла до акта приймання виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості про те, що будівельні роботи виконані в повному обсязі.

Унаслідок вищевказаних дій спричинено тяжкі наслідки державним інтересам, що виразились у спричиненні державі, в особі Чернігівської обласної державної адміністрації, збитків у розмірі 459 508, 54 грн.

За результатами досудового розслідування посадовцю Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації Чернігівською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України, а посадовцю юридичної особи-підрядника повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України.

Довідково: за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, – караються позбавленням волі на строк до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело: прокуратура м. Чернігів