ПОТОЧНИЙ СЕРЕДНІЙ РЕМОНТ ПО ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА МИТНІ КОШТИ .”ОТРИМАЛИ КОШТИ – ЗРОБИЛИ ДОРОГУ”

Найубитішу з найубитіших ділянок дороги Т-2516 «Сосниця-Короп» відремонтовано. Укладений асфальтобетон, нанесена розмітка. До кінця листопада залишилися «оформлювальні роботи». Це один із автошляхів області, відремонтований за рахунок перевиконання митних платежів. Майже 10 мільйонів гривень – і на трьох кілометрах дороги «Сосниця –Короп» поблизу села Спаське автомобіль тепер не трясе.
Трикілометрова ділянка дороги «Сосниця – Короп» поблизу села Спаське Сосницького району — один із автошляхів області, відремонтованих цьогоріч за кошти митного експерименту. Юрій Сердюк, провідний інженер відділу технічного контролю Служби автомобільних доріг в області: «Участок зроблений три кілометри. Від 7 до 10. За рахунок митних коштів. Тут використано 9,8 мільйона гривень. Зроблено вирівнюючий шар і покриття товщиною чотири сантиметри. Використано 4 тисячі 350 тонн асфальтобетона».

Інженер Служби автомобільних доріг Юрій Сердюк курує чотири райони області – Сосницький, Коропський, Новгород-Сіверський та Менський. Розповідає, за митні кошти по районах зроблені трикілометрові ділянки доріг. Юрій Сердюк: «На моїй території три кілометри зроблено по Сосницькому району, три по Коропському, і зараз ми приступили — у Менському районі буде зроблено 3, 3 кілометри. На сьогоднішній день там укладують вирівюючий шар». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Від перевиконання митниці область отримала 203 мільйони гривень. За ці кошти ми почали такі дороги: це Козелець-Бобровиця, де ми спільно з Яковишиним її будуємо. Потім Березна-Сновськ-Корюківка. Там декілька отаких аналогічних ділянок. В Семенівському районі відремонтували, також цю ділянку. Фактично в кожному районі області намагались такі «найболючіші» ділянки, які найбільший знос мають».

Чи працюватиме у 2018-му  «митний експеримент», поки не відомо.
Наступний рік – рік децентралізації доріг. Ремонтом доріг загальнодержавного та міжнародного значення займатиметься Служба автомобільних доріг («Укравтодор»). А за стан шляхів місцевого значення нестиме відповідальність обласна державна адміністрація, яка отримуватиме кошти на ремонт автошляхів з новоствореного Державного дорожнього фонду. В тому числі і продовження ремонту дороги «Сосниця-Короп». Валерій Куліч: «Наступного року ця робота буде продовжена. Тому що дійсно дорога одна з найгірших в області. З 1 січня 2018 року обласна державна адміністрація прийняла на баланс всі дороги місцевого значення. Вже офіційно нам передали. І заплановано 480 мільйонів гривень на наступний рік на область».

Роботи з укладення асфальтобетону на дорозі «Сосниця-Короп» виконані повністю: нанесена дорожня розмітка, встановлене металеве бар’єрне огородження. До кінця листопада дорожники мають завершити роботи з безпеки руху. Це укріпити щебенем шість тисяч квадратних метрів узбіччя, встановити вісім дорожніх знаків та 96 напрямних стовпчиків.