Проект бюджету на 2018 рік вдарить по соціальному та культурному розвитку суспільства

Лановий зазначає, що в бюджеті не передбачене належне фінансування культурних та інноваційним галузей

У держбюджеті на 2018 рік відсутні положення, які належним чином сприяли б покращенню соціального та культурного розвитку суспільства. Таку думку висловив Володимир Лановий, екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ на прес-конференції у прес-центрі «Главкома».

Експерт зазначає, що у проекті бюджету на 2018 рік відсутні реформи та стратегії, які могли б вивести Україну на рівень європейських країн.

«Найгірше в цьому бюджеті те, що немає уряду, політики, стратегій, нововведень, які б могли надавити можливість наздоганяти Європу а не відставати безкінечно від усіх», – говорить економіст.

Лановий повідомляє, що головний удар приходиться по соціальному захисту громадян, зокрема пенсіонерів.

«Найгірша роль пенсіонерів, яких викинули обабіч. В усьому світі збільшують медичні та пенсійні витрати, а також кошти на відпочинок. Тобто накопичують гроші пенсіонерам, а у нас вони нікому не потрібні», – говорить Лановий.

Експерт зазначає, що мала увага наділяється фінансуванню освітніх закладів.

«Дуже слабкі університети. Вони слабкі тому, що мале фінансування. Я вже не кажу про школи, в яких вчителі вивчають все за протоколом. Це погано, адже світ розвивається та виникають нові питання. У нас поки що великі відставання. А там де щось є, наприклад, хороші математики – ті просто виїжджають за кордон», – говорить економіст.

Також Лановий зазначає, що в бюджеті не передбачене належне фінансування культурних та інноваційним галузей.

«Немає українського книговидавництва, яке фінансувалося б. Немає виробництва українських фільмів і телепрограм, які замовлялися б. Потрібно, щоб на загальному каналі замовляли певну продукцію та розміщували її на комерційних засадах. Потрібно, щоб була політика в цих галузях. Я вже не кажу про інтернет та IT економіку. У нас немає жодної копійки в бюджеті на фінансування інноваційної економіки в різних галузях. Підтримка різних венчурних проектів та модернізацій – нічого такого уряд перед собою не ставить», – зазначає експерт.

Незважаючи на все, бюджет на 2018 рік буде прийнятий. За словами Володимира Ланового у парламенті відсутні люди, які могли б кваліфіковано підходити до розгляду проектів.

«Я скажу, що бюджет буде прийнятий. Тому, що у нас немає критичного парламенту, який би міг кваліфіковано та в критичному плані розглядати ті чи інші проекти. Навпаки, якщо вони йдуть з уряду чи від інших учасників процесу та підтримуються Президентом і фракцією «Народного фронту», то немає проблем – приймуть, що завгодно. Цей бюджет буде типовим продовженням старої політики, яка нічого не змінить в країні», – констатував економіст.