У ГПУ заявили про тиск з боку МВС на слідство у справі Майдану

Начальник з управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявляє про тиск з боку керівництва МВС на слідство у справі злочинів на Майдані.

Про це Горбатюк заявив на брифінгу 2 жовтня, передає кореспондент Громадського.

«Міністр МВС заявив, що підозри (посадовцям Нацполіції, — ред.) за надуманими підставами вчиняються… Це все, з урахування того, що відбувається судові процеси стосовно обрання запобіжного заходу цим підозрюваним, може розцінюватись як тиск на суд, щоб запобіжні заходи не були обрані», — заявив Горбатюк.

«Категоричні ствердження до суду, що ці особи не є причетними, це же можна називати перешкодами», — наголосив він.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підозра щодо керівників структурних підрозділів МВС у злочинах проти Майдану є «надуманими», а «справа розсиплеться в суді».

Відповідаючи на питання кореспондента Громадського, Аваков сказав:

«Притягувати по надуманому звинуваченню — це негідна справа. Зокрема, полковника Бабича, звинувачують у тому, що він допомагав оформлювати документи на пронесення спецзасобів. Він провів 9 місяців у зоні антитерористичної операції, має бойовий орден, був в Іловайську. Тому звинувачувати його за надуманим звинуваченням, лише тому, що він поруч, а інших нема, некоректно. Це я кажу, як міністр», — заявив він.

Прокуратура клопотала про арешт Сергію Поготову, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах.

Також прокурори клопотали про арешт Ігору Бабичу, який працює начальником департаменту превентивної діяльності НПУ, а під час Майдану був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів.

Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. Він у 2014 році обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні.

Наголосимо, що до суду захищати підозрюваних прибув Олександр Фацевич, заступник глави Національної поліції.