Протести під Верховною Радою: як це вплине на політичну реформу. Живий блог

Кілька тисяч людей мітингували біля будівлі Верховної Ради в Києві, вимагаючи скасувати депутатську недоторканність, створити Антикорупційний суд і внести зміни до виборчого законодавства.


 Коротко про головне

Кілька тисяч людей 17 жовтня мітингували біля будівлі Верховної Ради в Києві, вимагаючи скасувати депутатську недоторканність, створити Антикорупційний суд і внести зміни до виборчого законодавства. Близько 16.00 відбулися сутички та штовханина, кілька людей постраждали.
18 жовтня політична акція продовжується, за даними МВС, мітингують 200 людей. У Верховній Раді триває засідання, депутати розглядають правки, які стосуються медичної реформи.

Ось так люди під Радою облаштовуються у наметах та встановили кухню.

Радник міністра оборони України Юрій Бірюков про депутатську недоторканність в Україні та Грузії: «Саакашвілі був 8 років президентом Грузії. Чому 52-а стаття Конституції Грузії гарантує членам парламенту недоторканність? Чому він у себе в країні не добився скасування?»

16:39

Депутат від БПП Мустафа Найєм повідомляє, що парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя «виніс позитивне рішення щодо обох законопроектів про обмеження депутатської недоторканності, рекомендувавши Верховній раді прийняти його в першому читанні і відправити на розгляд до Конституційного суду».

16:02

Протестувальники виставили свій кордон. Він охороняє їхній наметовий табір від правоохоронців.