Рекомендації для Центральних органів виконавчої влади щодо реалізації доступу до інформації

Центр демократії та верховенство права та громадські організації в рамках Платформи “Омбудсман+” провели моніторинг відкритості державних органів та органів місцевого самоврядування.

За результатами моніторингу були розроблені рекомендації для Центральних органів виконавчої влади, такі як Адміністрації Президента, Генеральна прокуратура, Національний банк, Центральної виборчої комісії, ЦУ Служби безпеки, Національна поліція, Кабінет міністрів, міністерства, державні інспекції, агентства та служби, також міські ради та адміністрації, ну їх дуже багато як ви зрозуміли.

Організації також розробили рекомендації для розпорядників інформації, тобто для будь-якого органу державної влади, місцевого самоврядування, юридичні особи які фінансуються з державного чи комунального бюджету: школи, університети, громадські організації, благодійні фонди тощо, юридична особа яка займаються певною діяльністю та звітує.

Оцінювали діяльність цих державних органів за наступними критеріями, як: 

  • Забезпечення спеціального місця для роботи запитувачів з документами та їх копіями.
  • Приймання особистих запитів на інформацію.
  • Як відбувається доступ до засідань (у колегіальних органів).

За словами експертів метою дослідження є підвищення якості доступу до інформації. Це вже друга редакція і як відзначають розпорядники інформації та громадські активісти, такі рекомендації є потрібними і зручні для застосування у щоденній роботі.