Самопоміч хоче відкликати депутата міської ради

 Партія Самопоміч хоче позбавити мандата депутата чернігівської міської ради Андрія Заїку. У червні цього року його виключили зі складу фракції за дії, які суперечили позиціям партії.

 Збори щодо старту процедури відкликання пройшли у середу минулого тижня, у приміщенні Чернігівського заводу радіоприладів.

«Депутат Заїка відмовляється писати заяву про складання мандату. Ми обіцяли виборцям, що наші депутати будуть працювати, спілкуватись із виборцями, допомагати вирішувати їх нагальні питання. Так склалось, що цей депутат не виконав цю обіцянку, у тому числі. Є причина, що він через свою зайнятість та інших причини не завжди знаходить час на відвідування сесій та комісій», – каже Олеся Тимошик, голова міської організації Самопомочі.

Андрій Заїка закріплений за округом №24. Це мікрорайон Олександрівки.

Згідно з процедурою відкликання депутата, у даному випадку на зборах громадян має зареєструватися не менше 300 чоловік. Тут же треба сформувати ініціативну групу і запускати збір підписів виборців. На збори прийшло 180 людей, тому процес не розпочався.

Сам депутат Заїка каже, що йдуть перемовини і рішення буде найближчим часом.

* * *

На початку каденції чинного складу міської ради фракція Самопомочі налічувала 5 депутатів. За них віддали голови 8200 чернігівців. Цікаво, що для проходження у міську раду деяким депутатам від Самопомочі вистачило 200-250 голосів виборців. Той же Андрій Заїка набрав 177 голосів.

Віктор Іванченко, Андрій Заїка, Вадим Соколюк, Олександр Тимошенко, Віктор Іванченко – такий був початковий склад депутатів у фракції Самопомочі у міській раді після місцевих виборів. Заступником мера за ініціативи Самопомочі призначили Ольгу Хоніч.

У кінці 2017 року голова фракції Самопомочі Вадим Соколюк виграв конкурс на посаду продюсера чернігівського телебачення Cуспільне (новий бренд обласного ТБ). Тож замість роботи на виборців надав перевагу роботі у медіа. Соколюка замінив Сергій Римаренко.

А Ольгу Хоніч виключили із Самопомочі за формулюванням “за нанесені партії репутаційні втрати”.

У фракції Самопомочі у Верховній Раді працює Анна Романова, до цього працювала заступником чернігівського міського голови у 2010-2014  роках.

Із використанням матеріалів UA:Чернігів, офіційного сайту ЦВК