Суд поновив на посаді затриманого на хабарі начальника поліції охорони Сергія Будника

Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції щодо відсторонення від посади керівника Департаменту поліції охорони Національної поліції України Сергія Будника,підозрюваного у хабарництві, йдеться в ухвалі суду від 2 жовтня, яка оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише УНІАН.

Як зазначено в ухвалі, сторона обвинувачення переконана, що Будник на своїй посаді має можливість незаконно впливати на свідків, знищити або приховати документи, що мають доказове значення, і тим самим зашкодити кримінальному провадженню. Водночас, колегія суддів вирішила, що побоювання прокурора ґрунтуються на припущеннях, що є неприпустимим.

Крім того, суд вважає, що ризики, на які посилається слідчий, можуть бути задоволені, якщо покласти на підозрюваного окремі процесуальні обов’язки, а не шляхом відсторонення від посади.

Нагадаємо, 22 серпня правоохоронці викрили на хабарі начальника Департаменту поліції охорони України генерала третього рангу Сергія Будника. Посадовець через посередника вимагав, крім офіційних платежів, понад 80 тис. Грн щомісяця за надання послуг з фізичної охорони. Правоохоронця та посередника затримали під час одержання неправомірної вигоди в розмірі 96 тис. Грн.

23 серпня Буднику повідомили про підозру в одержанні хабара, а посередникові – в пособництві злочину. Того ж дня Печерський районний суд Києва обрав Буднику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави у 128 тисяч гривень. Він вніс заставу і вийшов із СІЗО.

Також 23 серпня його відсторонили від виконання службових обов’язків до завершення службового розслідування.

Сергій Будник в 2008-2010 роках працював заступником начальника Департаменту ДАІ, з 2010 по 2014 роки був начальником Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України.

З квітня 2014 року – перший заступник начальника Департаменту ДАІ, а з жовтня того ж року – в. о. начальника Департаменту Державної служби охорони.