Суд розглянув справу директора ДБР Романа Труби та виявив підстави для його люстрації

Сьогодні, 9 листопада, Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи щодо директора ДБР Романа Труби, встановивши наявність підстав для його люстрації. Про це повідомляє прес-служба суду.

«Сьогодні було завершено розгляд справи № 826/14960/18 за позовом Македона Ю. М. до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо поширення вимог Закону України «Про очищення влади» на директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу», – йдеться у повідомленні.

Суд частково задовольнив вимоги позивача та визнав протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належної перевірки директора ДБР Романа Труби.

«Судом було частково задоволено позовні вимоги шляхом визнання протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», – повідомляє прес-служба суду.

Таким чином, судом фактично констатовано незаконність перебування Романа Труби на посаді директора ДБР.

На думку фахових експертів в галузі права, встановлені під час розгляду такої справи обставини застосування до Романа Труби заборон, визначених законом України «Про очищення влади», можуть бути підставою або для самостійного визнання президентом України нечинним свого указу про призначення Романа Труби директором ДБР, або для успішного оскарження такого указу в судовому порядку, оскільки відтепер наявні всі підстави вважати такий указ протиправним.

Роман Труба з липня 2014 року перебував на посадах заступника начальника Головного слідчого управління — начальника слідчого управління Генеральної прокуратури України, начальника управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України, заступника начальника першого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ.

З травня 2015 року працював керівником департаменту ТОВ «Юридична компанія «Сектор права».

16 листопада 2017 року обраний конкурсною комісією директором Державного бюро розслідувань. 22 листопада Труба призначений директором ДБР указом президента.