Тривають суди між Менською районною радою, міською радою та центральною районною лікарнею.

Півтора місяці дав суд Менській районній та міській радам, аби вони мирним шляхом владнали фінансовий конфлікт

У Чернігові тривають суди між Менською районною радою, міською радою та центральною районною лікарнею. Причина конфлікту – невиконання умов договору про співфінансування бюджетних установ  — лікарні та бібліотек, зі сторони об’єднаної територіальної громади. Як результат – затримка заробітних плат для бібліотекарів і медиків. Далі — Альона Макаренко.

Менська районна бібліотека готується до відзначення 120 річчя від дня заснування. Директорка закладу каже, цього разу святкуватимуть без особливого розмаху. Пояснює – бентежить можливе скорочення працівників та несистематична виплата зарплатні.

Інна Дудко, директор комунального закладу «Менська централізована бібліотечна система»: «На сьогоднішній день працівники бібліотеки заробітну плату отримали за травень, червень, липень і аванс за серпень. Заробітної плати за серпень ще не отримали. Установа працює в штатному режимі.»

Затримували гроші і працівникам Менської центральної районної лікарні.

Оксана Булавка, начальник фінансового управління Менської райдержадміністрації: «Ці два заклади, про які ви згадали, вони фінансуються як за рахунок коштів районного бюджету, так за рахунок цільової субвенції з державного бюджету, так само і за рахунок співфінансування з міста Мена. Щодо співфінансування по місту Мена, то станом на 1 вересня у нас є заборгованість, яка дорівнює 2,7 млн гривень. Вона дещо скоротилася в порівнянні з 1 липня поточного року, але все ж таки існує.»

Геннадій Примаков, голова Менської ОТГ: «Сама ж проблема не в тому, що об’єднана громада не виплачує заробітну плату працівникам районного бюджету, а в тому, що районний бюджет не виконав свої зобов’язання і почав вести свою нечесну гру по відношенню до своїх працівників. Вони вивели свої відділи за межі об’єднаної територіальної громади і таким чином доходів ми не отримали, на які розраховували, і віддати кошти відповідно до умов договору ми не маємо змоги, оскільки ці кошти зосталися в районному бюджеті.»

Нагадаємо, на початку 2018 року Менська районна та міська ради підписали договір про спільне фінансування бібліотек та лікарні. Після лютого ОТГ припинила виділяти гроші, посилаючись на їх нестачу. Вирішувати конфлікт пішли до суду.

Оксана Булавка, начальник фінансового управління Менської райдержадміністрації: «Перший позов зверталася Менська районна рада про бездіяльність Менської міської ради стосовно невиконання умов договору, який був підписаний у січні місяці поточного року щодо спільного утримання бюджетних установ, які надають послуги на території всього Менського району. І наступний позов – це звернулася Менська міська рада з позовом до центральної районної лікарні.»

Григорій Разнован, головний лікар Менської центральної районної лікарні: «Ситуація склалася тому, що ОТГ нам не давала грошей на зарплату, взагалі перестали з березня місяця давати будь-які гроші й на заробітну плату, і на всі інші потреби. Після тої зустрічі, яка відбулася, вони подали на нас в суд на лікарню про те, що ми ніби не правильно перераховуємо ПДФО. Подали на нас в суд, але по трохи почали давати по 400, по 300 тисяч почали давати на зарплату. Тільки на зарплату. Більше ні на що. Там більше 2 мільйонів борг за ними залишається по співфінансуванню.»

Геннадій Примаков, голова Менської ОТГ: «Ці гроші, вони нікуди не ділись. Ви ж розумієте, районний бюджет – він як був так і зостався. Це одна яблуко, раніше якого гризли два гризуна – районний бюджет і міський бюджет із сіл, селищ і міста. Тепер з’явилося ОТГ, яблуко треба якось ділити, воно ж нікуди не ділось, воно ціле. Тобто ці всі кошти вони вертаються в районний бюджет і районний бюджет має змогу погасити, але вони не йдуть на зустріч, вони не хочуть зміни до договору внести на ту суму, що вони забрали в нас зменшити заборгованість і оплатити.»

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення «Асоціації міст України»: «Поки в нас існуватимуть паралельні структури – райради, райдержадміністрації, громади – ми ніколи не домовимося. Це інституційний конфлікт, це не конфлікт особистостей. Цей конфлікт виникає періодично в Городні, Борзні, в Мені й не тільки. Тобто, поки існують ці інституції, є ця проблема.»

Відео UA: Чернігів