У Чернігові йде війна за Молодіжну раду

Довкола створення Молодіжної ради при Чернігівському міської голові розгорівся скандал.

Представники різних громадський організацій, партій та просто активна молодь місяць розробляли положення про Молодіжну раду, однак, за їх словами, міський голова Владислав Атрошенко «вирішив грати за своїми правилами- він створює кишенькову Молодіжну Раду».

Про це йдеться у повідомленні «Правого сектору».

За словами активістів, міський голова казав, що Молодіжна рада при депутатському корпусі не буде працювати, бо вона політично заангажована. Пізніше, заступниця мера Ольга Хоніч в інтерв’ю заявила, що Молодіжна рада створюється виключно під вибори.

«Після довгих перемовин ( не без погроз в стилі часів януковщини з боку влади ) мер вирішив нам не заважати. Але ввечері на місцевому каналі виходить сюжет, де молодь поливали брудом. А посіпаки влади активно коментують ці сюжети, ну і звісно, не на користь молоді»,- йдеться у повідомленні «Правого сектору».

Сюжет телеканалу “Дитинець”

Як відомо, вчора, 12 вересня, на ранковій нараді у мерії стався конфлікт між Владиславом Атрошенком та членами ініціативної групи, які виступали за створення Молодіжної ради. Мер звинуватив їх у тому, що вони без дозволу зривають нараду і заважають працювати.

Нагадаємо, що розпорядженням міського голови затверджено Положення про Молодіжну раду, оголошено конкурсний відбір її членів.

Отже, Молодіжна рада при Чернігівському міському голові буде постійно діючим консультативно-дорадчим органом з питань реалізації молодіжної політики у місті Чернігові.

Безпосередня мета її діяльності – сприяти взаємодії органів місцевого самоврядування та молоді міста, забезпечувати участь молоді у прийнятті рішень щодо реалізації молодіжної політики.

Рішення Молодіжної ради матимуть рекомендаційний характер та враховуватимуться при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування міста.

Членом Молодіжної ради може бути громадянин України віком від 14 до 35 років.

Молодіжна рада складатиметься з 21-ї особи, з них: до 20% – представники від учнівського самоврядування міста, до 30% – представники від самоврядування професійно-технічних та закладів передвищої освіти, до 50% – представники від самоврядування вищих навчальних закладів.

Конкурсну комісію, що здійснюватиме добір членів ради, очолюватиме заступник міського голови Ольга Хоніч.

Організаційні питання роботи Молодіжної ради вирішуватиме Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради.

Раніше голова ГО «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко заявляв, що Атрошенко намагається створити контрольовану громадськість. Адже, до Молодіжної ради набиратимуть люди лише з лояльних ГО. Окрім того, мер хоче створити Молодіжну раду не при всій міській раді і при самому собі.

Автор: Чернігівщина: події і коментарі