У Чернігові планують підняти тарифи на воду та каналізацію

Сьогодні у КП “Чернігівводоканал” пройшло відкрите обговорення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Про це повідомляє інформаційна служба комунального підприємства «Чернігівводоканал».

У порівнянні з діючими планові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення зростуть на 11,3 %, у тому числі з водопостачання – на 11,7 %, з водовідведення – на 10,8%; на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – на 11,9%, у тому числі з водопостачання – на 12,4 %, з водовідведення – на 11,4%.

Комунальне підприємство, відповідно до норм діючого законодавства, заздалегідь повідомило громадськість про дату та місце обговорення тарифів. Втім процедура не викликала зацікавленості ні з боку населення, ні з боку ЗМІ Чернігова. Від громадськості міста на обговоренні був присутній лише голова ради ОСББ при Чернігівському міському голові Максим Конашевич.

Про підвищення розповідав керівник “Чернігівводоканалу” Сергій Малявко розповів, скільки коштуватиме вода та водовідведення. Так, ціна 1 кубу води за умови централізованого водопостачання – 9,61 грн за куб (11,53 з ПДВ), за 1 куб водовідведення 9,32 грн (11,18 з ПДВ).

Чим спричинене підвищення? Пояснюють у “Чернігівводоканал”:

  • По-перше, збільшилась рентна плата за спеціальне використання води – в 2,6 разів (було 1640 грн, стало 4321 грн.) через те, що вступили в силу зміни до Податкового кодексу.
  • По-друге, зріс земельний податок – у 2,2 рази (з 1820 грн. до 4010 грн.), адже у зв’язку із застосуванням на законодавчому рівні підвищеного коефіцієнту нормативної грошової оцінки землі до земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру.
  • По-третє, збільшились ставик та оклади працівників Чернігівводоканалу – на 26,2% через те, що з 1 січня цього року збільшилась мінімальна тарифна ставка робітника І розраду.
  • Окрім того, більше стали витрачати на друк квитанцій – аж на 81,8%.
  • Також більше грошей потрібно на охорону об’єктів – плюс 25%.

* * *

Коли зростуть тарифи – невідомо. Спершу ці зміни має розглянути Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Також має бути ще одне громадське обговорення. Тобто, процедура очевидно займе кілька місяців.