Україна заборонила в’їзд 42 громадянам Грузії через «прорив» Саакашвілі

До чорного списку потрапили люди, які у момент перетину Саакашвілі кордону перебували разом із ним

Понад 40 громадянам Грузії заборонено в’їзд в Україну через події 10 вересня на пропускному пункті на кордоні з Польщею. Про це повідомив журналістам представник грузинської опозиційної партії «Національний рух» (колишня правляча партія) Коба Хабазі.

За його інформацією, до цього списку потрапили люди, які у момент перетину екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі кордону перебували разом із ним.

«Список із 42 осіб. Цю інформацію нам надали наші друзі, які працюють в одному з офіційних відомств України», – сказав він, зазначивши, що напередодні в Україну не пропустили одного з членів партії «Національний рух», який потрапив до зазначеного списку.

Що стосується колишньої голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе, яка того дня також перебувала поряд із Саакашвілі, за словами Хабазі, у нього немає інформації про те, потрапила вона до цього чорного списку чи ні.

Раніше повідомлялося, що Держприкордонслужба ініціювала скасування посвідок на проживання шістьом громадянам Грузії, 10 громадянам Грузії заборонено в’їжджати на територію України. Як повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк, це особи, які скоїли правопорушення при перетині кордону України 10 вересня разом із Михайлом Саакашвілі.

Як відомо, у жовтні колишній президент Грузії, лідер політичної партії «Рух нових сил» Михайло Саакашвілі подав прохання про надання йому політичного притулку в Україні.

Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон ввечері 10 вересня. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону.

Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону в «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».

Джерело: Інтерфакс-Україна